Rodzice zalety gier

Google Stadia zwala winę za problemy z 4K na twórców gier

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Początki Google Stadia delikatnie mówiąc, nie wglądają najlepiej. Zgłaszana są różne błędy. Jednak to problemy z rozdzielczością 4K budzą największe oburzenie graczy. Zgodnie z nowym oświadczeniem firmy, system to oferuje, ale sugeruje, że to zależy od deweloperów. Czyżby więc Google w tym przypadku umywało ręce?

Stadia o problemach w 4K

Stadia o problemach w 4K

W nowym oświadczeniu Google twierdzi, że strumieniowanie gier w Stadia w rozdzielczości 4K przy 60 FPS jest jak najbardziej możliwe. Jednak dość dobitnie w nim sugeruje, że dużo zależy w tej kwestii głównie od twórców gier. Stwierdzenie to wyraźnie wskazuje również, że wydajność poprawi się, jeśli programiści będą nadal ulepszać swoje gry Stadia.

Stadia generuje obraz 4K i 60 FPS  i to obejmuje wszystkie aspekty strumieniowanej grafiki: od gry do ekranu. Wszystko to przy rozdzielczości 4K pod warunkiem odpowiedniego połączenia internetowego. Twórcy gier Stadia ciężko pracują, aby zapewnić najlepsze wrażenia w każdej grze. Jak widzisz na wszystkich platformach, obejmuje to szereg technik pozwalających na osiągnięcie najlepszej ogólnej jakości. Dajemy programistom pełną swobodę w realizacji tego celu i jesteśmy pod wrażeniem tego, co udało im się osiągnąć w pierwszym dniu. Spodziewamy się, że wielu programistów może, a w większości przypadków będzie nadal ulepszać swoje gry na Stadii. A ponieważ Stadia znajduje się w naszych centrach danych, programiści są w stanie szybko wprowadzać innowacje, zapewniając jednocześnie jeszcze lepsze wrażenia bezpośrednio dla Ciebie, bez konieczności stosowania łatek do gier lub pobierania plików.

Zobacz też: Aresztowano osoby, które ukradły konto szefa Twittera

W zeszłym tygodniu Digital Foundry przyjrzało się, jak działa Red Dead Redemption 2, odkrywając, że gra nie wygląda o wiele lepiej niż na PlayStation 4 i Xbox One, renderując w rozdzielczości 1080p lub 1440p i nie wyświetlając prawdziwych 4K. Początek usługi również nie spełnia oczekiwań — do 19 listopada pobrano ponad 175 tys. aplikacji. Z takimi wynikami Stadia może nie mieć zbyt jasnej przyszłości. Dodatkowo usługa podobno przegrzewa Chromecast Ultra. Jednak według Google nie jest to żaden problem.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy