Google Stadia problemy z Linuxem

Problemy z rozdzielczością 4K w Google Stadia nie napawają optymizmem

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Popularność serwisów streamingowych z każdym tygodniem wzrasta. Chociaż większość z nich skoncentrowana jest na filmach i serialach, to kwestią czasu było pojawienie się usług strumieniujących gry. Jedną z nich jest Google Stadia, które swoją premierę miało dwa dni temu. Niestety, ale usługa określana jako „pokaz siły Google Cloud”, nie jest pozbawiona problemów. Jednym z największych okazuje się rozdzielczość 4K.

Flagowe tytuły Google Stadia z oszukaną rozdzielczością 4K!

Bardzo duże problemy z jakością gry występują w przynajmniej dwóch popularnych tytułach – Red Dead Redemption 2 oraz Destiny 2. W przypadku najnowszego hitu studia Rockstar Games problem polega na tym, że otrzymuje obraz renderowany w rozdzielczości 1440p oraz 30 klatkach na sekundę. Mowa tutaj tylko o rozgrywce przy użyciu Chromecast Ultra. Gracze, którzy streamują Red Dead Redemption 2 przez Google Chrome, mogą pochwalić się grą w 60 klatkach. Niestety wtedy pojawia się ograniczenie do FullHD. W obydwu przypadkach rozdzielczość jest skalowana do 4K. Oczywiście cała wina nie powinna być zrzucona wyłącznie na Google. Kłopot na pewno sprawia bardzo słaba jakość i duża liczba błędów w pecetowej wersji gry. Niemniej wcześniej pojawiły się zapewnienia o pełnym wsparciu dla 4K – z czasem ta informacja została usunięta.

Zobacz też: Google Stadia jednak z większą liczbą gier na start

Czy Google Stadia z oszukanym 4K nadal wzbudzi zainteresowanie graczy?

stadia

Ten sam problem tyczy się również Destiny 2 od studia Bungie. Tytuł ten z pozoru jest dostępny w 60 klatkach, ale tylko w rozdzielczości 1080p, która znowu jest skalowana do 4K. Potwierdził to również przedstawiciel studia, który przyznał, że wersja gry na Google Stadia nie jest taką samą jak na innych platformach. Wychodzi na to, że przedpremierowe przechwałki na temat potężnej infrastruktury odpowiadającej za Google Stadia okazały się nie do końca prawdą. Niestety, ale opowieści o bezproblemowej rozgrywce w 4K rozpaliły nadzieje graczy. Czy jednak Google naprawi swój błąd i spełni składane obietnice? Początki zawsze są trudne

Źródło: Digital Foundry

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy