Facebook po raz kolejny oferuje aplikację do badania rynku. Tym razem jednak firma chce uniknąć podejrzeń i oskarżeń o wyciąganie danych osobowych od swoich użytkowników. Dlatego też gigant społecznościowy wprowadził aplikację Viewpoints. Jej główną funkcją jest to, że płaci za wypełnienie ankiet, badań i innych zadań, które pomogą udoskonalić firmie jej produkty.

Viewpoints – zarabiaj na ankietach z Facebookiem

W przeciwieństwie do nagród opiniotwórczych Google nie dostajemy nagród od razu. Zamiast tego, zbieramy punkty i automatycznie otrzymujemy wypłaty na PayPal, gdy tylko osiągniemy wyznaczone cele. Dzięki temu nie musimy się więc martwić, że nasze nagrody wygasną. Facebook chce uniknąć twierdzeń, że czerpie informacje o użytkownikach bez ich pełnej zgody. Żeby wziąć udział w ankietach, musimy mieć ukończone co najmniej 18 lat. Dodatkowo już na samym początku otrzymujemy wiadomość, jakie informacje są zbierane i jak są one wykorzystywane. Firma zobowiązuje się również nie sprzedawać danych osobom trzecim ani nie udostępniać publicznie swojej działalności bez zezwolenia.

Zobacz też: Chiny przejęły rządową sieć w Australii? Tak twierdzi agent ubiegający się o azyl

Punkty widokowe są obecnie dostępne tylko dla posiadaczy kont na Facebooku w USA. Planuje zaoferować więcej opcji rejestracji i rozszerzyć działalność na inne kraje w 2020 roku. Firma jest wyraźnie przekonana, że opcja ta otrzyma wystarczająco ciepły odbiór. Jakiś czas temu Mateusz przeprowadził test zarobków na ankietach internetowych. Wyniki były raczej mało zadowalające. Może jednak propozycja od Facebooka okaże się znacznie bardziej opłacalna? Na razie jednak nie ma nawet pewności, czy aplikacja Viewpoints trafi także do Polski.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.