iOS to system, który znajdziemy na smartfonach firmy z Cupertino, czyli iPhone’ach. Niestety od dłuższego czasu jakość aktualizacji wydawanych przez giganta spada na łeb na szyję. Wydaje się to potwierdzać kolejne uaktualnienie iOS, które także boryka się z problemami.

iOS 13.2, czyli problem z multitaskingiem

iPhone iOS 13 bateria

Wyobraź sobie, że oglądasz film w aplikacji YouTube, po czym na chwilę przerywasz i przechodzisz do innej aplikacji, nie wyłączając przy tym tej pierwszej. Kiedy minutę później wracasz do YouTube’a, aplikacja się odświeża, a ty nie jesteś już w miejscu, w którym wstrzymałeś oglądanie wideo. To wcale nie sytuacja żywcem wyjęta ze smartfonów za 300 zł, a iPhone’ów działających na iOS 13.2.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Google Pixel 4 XL kontra iPhone 11 Pro Max – wielki pojedynek na wydajność

Tak, iOS 13.2 ma problem z multitaskingiem, co zgłasza wielu użytkowników na różnorakich forach internetowych. Na poprzednich wersjach systemu oczywiście działało to tak, jak powinno. Naturalnie nie jest to też problem spowodowany zbyt małą liczbą pamięci RAM w iPhone’ach. Co ciekawe, popsuty multitasking dotyczy także iPadOS 13.2, gdzie jest to jeszcze większym problemem, bo przecież system ten miał zbliżyć iPady do laptopów bardziej niż kiedykolwiek. Niestety na razie nie wiemy, czy Apple jest świadome problemu. Pewne jest jednak, że prędzej czy później zostanie on naprawiony, bo w przeciwnym razie użytkownicy nie daliby firmie żyć. Do tego momentu radzę się wstrzymać z aktualizacją do iOS 13.2, jeśli oczywiście jeszcze jej nie zainstalowałeś.

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.