Wyniki AMD za 2019 rok

AMD odnotowało najlepsze wyniki od kilkunastu lat

Newsy

AMD odnotowało najwyższe kwartalne przychody od 2005 roku. W okresie trzech miesięcy kończącym się 28 września 2019 roku producent chipów uzyskał przychód na poziomie 1,80 mld USD. Stanowi to dziewięcioprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Wiele wskazuje na to, że okres przedświąteczny będzie jeszcze lepszy.

Rekordowy kwartał AMD

Rekordowy kwartał AMD

Przychody operacyjne za kwartał wyniosły 186 milionów dolarów. Dla porównania w zeszłym roku w analogicznym okresie wyniosły 150 milionów dolarów. Zysk netto wyniósł 120 milionów dolarów, co oznacza wzrost z 102 milionów dolarów w odpowiadającym mu kwartale poprzedniego roku. Prezes i dyrektor generalny AMD, dr Lisa Su, powiedziała, że jest bardzo zadowolona tej sytuacji. Dodała także:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nasza firma ma najsilniejszy portfel produktów w historii. Stała się znacząca dla klientów. Mamy też bogaty harmonogram produktów wiodących na przyszłość.

Zobacz też: Hammer Explorer w przedsprzedaży z przedłużoną gwarancją

Su dodała, że pierwszy pełny kwartał sprzedaży procesorów 7 nm Ryzen, Radeon i Epyc był w dużej mierze odpowiedzialny za spadek przychodów. Firma odnotowała również najwyższą kwartalną marżę brutto od 2012 roku oraz znaczący wzrost zysku netto w ujęciu rocznym. W czwartym kwartale AMD spodziewa się przychodów w wysokości 2,1 mld USD. Jeśli firmie uda się osiągnąć ten cel, będzie to oznaczało wzrost o 48 procent w skali roku i 17 procent w kolejnych latach. Intel opublikował w zeszłym tygodniu raport z zysków za 3 kwartał. Intel odnotował przychód w wysokości 19,2 mld USD, a zysk na akcję w wysokości 1,35 USD. Podnieśli także prognozy na cały rok o 1,5 mld USD do 71 mld USD. Jak więc widać, jest to bardzo dobry rok dla producentów procesorów do komputerów klasy PC.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x