sony tweet xperia z ultra

 

Najpopularniejsza japońska firma produkująca smartfony jako pierwsza oficjalnie przyznała, że flagowego mobilne urządzenia będą teraz prezentowane co pół roku tym samym degradując swoich poprzedników i równocześnie tracąc na prestiżu całej serii. Wygląda na to, że niedługo zobaczymy nową Xperię z górnej półki.

 

 

Otóż Sony za pomocą jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych jakim jest Twitter ogłosiło, że zbliża się „coś wielkiego” w postaci telefonu komórkowego. Razem z tym tweetem znalazło się zdjęcie z początku newsa, które wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia z czymś z górnej półki. Dotychczas pojawiły się dwie wersje rozwoju tej zapowiedzi. Pierwsza dotyczy oczywiście Xperii Z3 jednak najprawdopodobniej jest jeszcze za wcześnie, aby zapowiadać następcę Z2 i tym samym negatywnie wpłynąć na jego sprzedaż. Z kolei druga możliwość, bardziej realna skupia się w okół dosłownym znaczeniu słowa „wielki” i w przypadku smartfonów możemy mówić o phabletach, a najlepszym reprezentantem tej kategorii urządzeń japońskiej firmy jest oczywiście Xperia Z Ultra. Urządzenie to miało swoją premierę niecały rok temu, co jeszcze bardziej sugeruje, że w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy ujrzymy Xperię Z2 Ultra.

 

Jedno jest jednak pewne. Sony zdecydowanie zredukował wyciek informacji do Sieci w sprawie ujawniania przedpremierowych danych dotyczących nadchodzących dopiero urządzeń. Nic tylko bić brawa Japończykom.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.