gst1

 

Jednym z najbardziej wyczekiwanych tabletów ostatnich tygodni jest bez wątpienia Samsung Galaxy Tab S. Jako, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami (planowana jest na 12 czerwca), to coraz częściej jesteśmy świadkami przecieków z wspomnianym właśnie urządzeniem w roli głównej.

 

Tym razem popularny Evan Blass (aka. @evleaks) dostarczył na swoim twitterowym  profilu grafiki prasowe najnowszego dziecka koreańskiego koncernu. Rendery potwierdzają to co widzieliśmy już wcześniej. Mamy do czynienia z klasyczną bryłą, stosunkowo cienkimi ramkami oraz tyłem sprzętu wykonanym w technologii podobnej do flagowego Galaxy S5.

 

Ponadto tablet ma być wyposażony w ośmiordzeniowy układ produkcji Samsunga (w technologi big.LITTLE), ekran AMOLED, łączność LTE oraz skaner linii papilarnych. Plotki mówią, że w sklepach znajdą się wersje o przekątnych matrycy równych 8,4, 10,5 oraz 13,3 cali. Co ciekawe każda z nich ma mieć taką samą rozdzielczość wynoszącą 2560x1600px. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat z interfejsem Magazine UX.

 

Niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących cen ani dostępności Samsunga Galaxy Tab S.

 

Zdążyliście już przekonać się do tabletów? A może uważacie, że to zupełnie nietrafiona kategoria produktów? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

 

gst1

 

[AKTUALIZACJA]

Przedstawione do tej pory grafiki oczywiście prezentują 10,5 calową wersję tabletu. Jednak evleaks właśnie udostępnił render wariantu z ekranem o przekątnej 8,4 cala:

 

BpCbN84IIAATvdU

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że intrygujące „przyciski” na pleckach urządzeń służą do obsługi magnetycznej okładki w stylu Smart Cover.

 

Źródło: @evleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.