ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung Galaxy Fold 2 – nie znamy jego konstrukcji, ale wiemy jakie będzie miał warianty kolorystyczne

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Galaxy Fold 2, czy jakkolwiek następny składany smartfon Samsunga będzie się nazywał, nosi kryptonim Bloom. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez Korea The Bell. Dowiedzieliśmy się również, że właśnie rozpoczął się rozwój oprogramowania na to urządzenie. Będzie ono oparte na Androidzie 10. Tego jednak dość łatwo można było się domyślić. Kolejną interesującą kwestią jest przybliżona data premiery Galaxy Fold 2. Na ten temat jednak możecie poczytać we wpisie Kacpra.

Wygląd Samsunga Galaxy Fold 2

Wygląd Samsunga Galaxy Fold 2

Jeśli chodzi o nazwę kodową smartfona, nie jest jasne, co ma ona reprezentować. Na pewno jednak nie jest to losowe słowo. Ukrywanie znaczenia także nie ma sensu, ponieważ dobrze wiemy, nad jakim urządzeniem Samsung pracuje. Zostawmy jednak kwestię nazwy, ponieważ są bardziej interesujące sprawy. Producent wciąż nie jest zdecydowany jaki smartfon chce nam pokazać. Przede wszystkim nie ustalono jeszcze rozmiarów wyświetlacza. Według pierwszych doniesień Samsung miał się zdecydować na konstrukcję 6,7-calową. Teraz jednak ma się zastanawiać nad jej zwiększeniem ekranu do ośmiu cali. Dodatkowo producent nie zdecydował się jeszcze co do tego, w którą stronę ma się on otwierać, oraz czy ekran będzie wewnątrz, czy na zewnątrz konstrukcji.

Zobacz też: Realme ogłosiło, że przedstawi pierwszy smartfon ze zintegrowanym modemem 5G Qualcomma

Jeśli bowiem chodzi o strony otwierania, to według niektórych plotek miał on się prezentować podobnie jak koncepty bazujące na Motoroli RAZR. Tak duża przekątna ekranu mogłaby potwierdzać te rewelacje. Warto bowiem pamiętać, że na jej długość ma wpływ nie tyle powierzchnia ekranu co jego proporcje. Budowa przypominająca klasyczną klapkę dałaby nam stosunkowo długi i wąski wyświetlacz. To jednak wciąż tylko domysły i gdybanie. Możemy jednak potwierdzić niektóre warianty kolorystyczne urządzenia. Są to: biały, czarny i fioletowy.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy