Podczas premiery swojego flagowego smartfona Realme X2 Pro firma ogłosiła, że zaprezentuje pierwszy na świecie telefon ze zintegrowanym modemem 5G od Qualcomma. Co ciekawe kilka tygodni temu podobna deklaracja padła ze strony Oppo. Warto jednak pamiętać, że Realme lub się przechwalać, tym, że jako pierwsze zastosuje najnowsze rozwiązanie. Taką samą sytuację mieliśmy w przypadku aparatów 64 Mpix, które jednak zawitały najpierw w telefonach Xiaomi.

Średniak Realme ze snapdragonem i 5G

NEWSY1 Kacper Kościańskiwczoraj Pudełko z Pixelem 4 wskazuje, co dostaniemy wraz ze smartfonem

Dyrektor generalny Realme Madhav Seth potwierdził, że nadchodzący smartfon będzie korzystał z układu Snapdragon serii 700 z obsługą 5G. Będziemy mieli więc do czynienia ze sprzętem z górnym warstw średniej półki. Dodał także, że zostanie on wyposażony w funkcje Qualcomm AI Engine i Qualcomm Elite Gaming. Firma ma zamiar wypuścić urządzenie do końca 2019 roku. Niestety, nie wiemy niczego więcej na temat nadchodzącego smartfona. Jednak śmiało można założyć, że powinien trafić do sklepów jeszcze w listopadzie. W przeciwnym wypadku nie zdąży na okres przedświąteczny. A to właśnie on odpowiada za największą sprzedaż w roku.

Zobacz też: Pudełko z Pixelem 4 wskazuje, co dostaniemy wraz ze smartfonem

Dodatkowo producent postanowił pochwalić się wieloma innymi sukcesami. Xu Qi będący jedną z najważniejszych osób w Realme ogłosił, że z ich smartfonów korzysta ponad 17 milionów użytkowników. Firma jest obecna w ponad 20 krajach na całym świecie, a premiera Realme X2 Pro oznacza wejście do czterech kolejnych państw Europy Zachodniej: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Firma potwierdziła również, że jej pierwszy sklep stacjonarny zostanie otwarty w Hangzhou w Chinach w listopadzie 2019 roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.