ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Hero i HTC Sense

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

HTC Hero jest pierwszym telefonem z systemem Android,
który wykorzystuje własny interfejs użytkownika

HTC Sense będzie wykorzystywany we wszystkich telefonach HTC począwszy od HTC Hero

Warszawa – 24 czerwca 2009 r. – HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca telefony komórkowe, ogłosiła dziś premierę HTC Sense™, intuicyjnego interfejsu użytkownika, który będzie wykorzystywany we wszystkich telefonach z systemem Android i Windows począwszy od HTC Hero™. Wyróżniający się styl i szeroka gama funkcji w pełni zintegrowanych z nowym interfejsem HTC Sense sprawia, że telefon HTC Hero oferuje niespotykany poziom funkcjonalności wśród urządzeń z system Android.

HTC Sense został stworzony z myślą o prostszej, bardziej naturalnej komunikacji z ludźmi. U jego podstaw leżą trzy główne zasady sformułowane na podstawie obserwacji sposobów komunikacji i rozmów z ludźmi.

„HTC Hero wykorzystuje bardziej naturalne sposoby kontaktu z osobami i dostępu do ważnych informacji, naśladując nasze codzienne zachowania i nie stosując się do technik używanych w zwykłych telefonach” – powiedział Peter Chou, Chief Executive Officer w firmie HTC Corporation. „HTC Sense to wyróżniająca się technologia, która zostanie wprowadzona we wszystkich naszych nowych telefonach, ułatwiając ludziom użytkowanie i sprawiając, że będą mogli powiedzieć ‘to naprawdę ma sens’.”

HTC Hero

HTC Hero jest kolejnym z zaawansowanych telefonów podkreślającym indywidualizm użytkownika. Zaokrąglone kształty i wzniesiona dolna część obudowy telefonu sprawiają, że HTC doskonale układa się w dłoni podczas prowadzenia rozmowy. Powłoka ekranu dotykowego nie pozostawia śladów po palcach, czyniąc ekran bardziej przejrzystym i zapewniając zachowanie świeżości. HTC Hero wykorzystuje użytą po raz pierwszy powłokę teflonową białej obudowy, odporną na uszkodzenia i przyjazną w dotyku.
Ekran o rozdzielczości 3,2 cala i rozdzielczości HVGA został zoptymalizowany do przeglądania Internetu i odtwarzania multimediów, przy zachowaniu niewielkich wymiarów i wagi telefonu. Smartfon oferuje wiele najnowszych rozwiązań, jak np. nawigację satelitarną GPS, cyfrowy kompas, czujnik grawitacji, gniazdo stereo 3,5 mm, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx oraz gniazdo kart pamięci MicroSD. HTC Hero wyposażony jest w specjalny przycisk wyszukiwania Search, wykraczający daleko swoją funkcjonalnością poza podstawowe jego rozumienie. Umożliwia on bardziej naturalny, kontekstualny sposób wyszukiwania, np. w Twitterze, liście kontaktów, mailach lub innych aplikacjach telefonu Hero.

HTC Sense

HTC kieruje się w swoich projektach innowacyjnością i pasją ulepszania życia, mając na uwadze potrzeby ludzi. Premiera interfejsu Sense w nowym telefonie Hero i wszystkich kolejnych opiera się na trzech zasadach: Telefon dla mnie, Zawsze blisko, Odkrywaj nieoczekiwane.

Telefon dla mnie

Implementacja tej zasady sprawia, że użytkownicy czują, że telefon został zaprojektowany dla nich i z ich pomocą. HTC zachęca użytkowników do wyboru sposobu odszukiwania kontaktów do ludzi i zawartości telefonu w sposób najbardziej odpowiadający własnemu stylowi. Dla niektórych oznacza to dodanie widgetów widoku pokazujących zawartość Twittera czy pogodę na ekranie telefonu, podczas gdy inni wolą szybki dostęp do informacji biznesowych w postaci emalii, kalendarza czy stref czasowych. HTC wprowadza też nowy profil nazywany ‘Scenes’, umożliwiający tworzenie spersonalizowanych profili związanych z różnymi funkcjami lub czasem.

Zawsze blisko

Obecnie, pozostawanie w kontakcie z bliskimi oznacza zarządzanie wieloma kanałami informacji i aplikacjami, jak np. rozmowy telefoniczne, emaile, wiadomości tekstowe, zdjęcia, aktualizacje, itp. HTC Sense umożliwia połączenie tych kanałów informacyjnych i aplikacji w jednym widoku, ułatwiając szeroko rozumianą komunikację z innymi osobami. Dzięki HTC Sense, status Facebooka przyjaciół czy zdjęcia na portalu Flicker zostają dołączone do ich wiadomości tekstowych, poczty elektronicznej i historii rozmów w jednym widoku.

Odkrywaj nieoczekiwane

HTC Sense dostarcza wiele prostych, lecz innowacyjnych i przyjemnych doznań, których użytkownicy doświadczają podczas użytkowania telefonu. Mogą to być, np. funkcje podstawowe w postaci wyciszenia dzwonka lub szybkie, inteligentne wybieranie numerów. HTC Sense wykorzystuje też widoki trójwymiarowe do pokazywania zawartości poczty elektronicznej, zdjęć, zawartości Twittera, muzyki, itp.

Dostępność

HTC Hero dostępny będzie w Europie w lipcu 2009 r., zaś w Azji w drugiej połowie roku. Wersja dla krajów Ameryki Północnej będzie dostępna pod koniec roku 2009.

(Powyżej została zaprezentowana oficjalna informacja od HTC)

Więcej zdjęć HTC Hero można znaleźć na stronie producenta – HTC.

Skomentuj na Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy