Facebook to prawdziwy gigant, którego aplikacja na Androida przekroczyła właśnie ważny kamień milowy i tym samym dokonała czegoś, co jeszcze nigdy nie udało się apce spoza portfolio Google. Portal społecznościowy w zeszłym tygodniu pozbył się możliwości tworzenia grupowego story, a w zamian za to rozpoczął jej testy na Instagramie.

Instagram i grupowe story

Instagram grupowe story

Jak już wspomniałem, Facebook niedawno uśmiercił grupowe story w swojej aplikacji. Dzięki Jane Wong, czyli kobiecie, która zajmuje się odkrywaniem nowych funkcji w kodzie aplikacji, zanim trafią one do oficjalnych wersji, dowiedzieliśmy się, że testy grupowego story rozpoczęły się na Instagramie. Na razie nie wiadomo, czy funkcja trafi do oficjalnej wersji aplikacji, jednak jest to wysoce prawdopodobne.

Zobacz także: Mobilne Call of Duty to prawdziwy hit. Grę pobrało już kilkadziesiąt milionów osób

Dla przypomnienia: możliwość tworzenia grupowego story pojawiła się na Facebooku w grudniu zeszłego roku. Jej działanie było proste, bo opierało się na udostępnianiu przez osoby należące do tej samej grupy filmików i zdjęć, które następnie automatycznie znikały po 24 godzinach. Prawdopodobne jest, że jeśli opisywana funkcja rzeczywiście trafi do Instagrama, to w nieco zmienionej formie. Skoro nie przyjęła się na Facebooku, to firma może chcieć nieco ją podrasować, by przypadła do gustu nowej grupie odbiorców. Dajcie znać w komentarzach, czy korzystaliście z tej funkcji na Facebooku i czy używalibyście jej na Instagramie!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.