Huawei to firma, która od kilku miesięcy nieustannie ma pod górkę. Oczywiście wszystko z powodu trwającej wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których producent się wywodzi. Sprawy zaszły tak daleko, że Huawei został zmuszony do wypuszczenia Mate’a 30 Pro bez aplikacji i usług Google. Pomimo trudnej sytuacji, firma nie poddaje się i nie przestaje zasypywać nas nowymi propozycjami. Co więcej, Huawei prawdopodobnie pracuje już nad Kirinem 1000 w technologii 5nm.

Kirin 1000 5nm

Huawei zacznie sprzedawać procesory

Zaufane źródło donosi, że Huawei pracuje nad swoim nowym układem w technologii 5nm. Co więcej, podobno rozpoczęto już próbną produkcję. Procesor ma rzekomo nosić nazwę Kirin 1000 i zadebiutować w serii Mate 40, która powinna ukazać się w drugiej połowie 2020 roku.

Zobacz także: Aż 33 smartfony Huawei i Honor w nowym harmonogramie aktualizacji do bety EMUI 10

Kirin 1000 ma wykorzystywać architekturę A77 (Kirin 990 korzysta z A76) i być jednocześnie pierwszym układem firmy wykonanym w 5-nanometrowym procesie technologicznym. Czego możemy się spodziewać po Kirinie 1000? Odpowiedź jest prosta: tego co zawsze, czyli wzrostu wydajności względem poprzednika wraz ze zmniejszonym zużyciem energii. 5G z pewnością również tu uświadczymy (a przynajmniej w oddzielnym wariancie, np. Kirin 1000 5G), tak samo jak najpewniej nowe NPU, które jeszcze bardziej usprawni działanie sztucznej inteligencji. Choć doniesienie pochodzi z zaufanego źródła, wciąż radzę brać do siebie ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Nic nie jest pewne, dopóki sam Huawei tego nie potwierdzi.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.