Samsung-Logo-820x458

 

Tablety to segment rynku, który dopiero raczkuje w porównaniu do rozwinięcia gałęzi, na której wiszą wszelkiego rodzaju smartfony. Jednak to wcale nie oznacza, że nie ma sensu walczyć o klientów i to tylko kwestia czasu aż producenci na poważnie zainteresują się tworzeniem równie dopracowanych tabletów, co telefonów komórkowych.

 

Szczególnie powyższy akapit tyczy się Samsunga, którego paleta urządzeń mobilnych z dużymi wyświetlaczami jest stosunkowo duża, ale skupmy się na serii Galaxy Tab, która niedawno doczekała się czwartej odsłony. Większość zainteresowanych zgodnie stwierdziła, że Koreańczycy nie rozwijają się. Jednak wszystko wskazuje na to, że niedługo będziemy mogli ujrzeć reprezentanta tej rodziny urządzeń z najwyższej półki. Galaxy Tab S, który został ujawniony w AnTuTu charakteryzuje się następującą specyfikacją:

 

  • 8,4- lub 10,5-calowy wyświetlacz SAMOLED (2560×1600);
  • 8-rdzeniowy układ Exynos 5420 z 3 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Android 4.4.2 KitKat.

 

Sądząc po powyższych danych, pewnikiem jest dostępność wersji LTE. Tak wyglądają zrzuty ekranu z AnTuTu i CPU-Z wykonane na powyższym urządzeniu:

 

samsung galaxy tab s antutu 1 samsung galaxy tab s antutu samsung galaxy tab s cpu-z 1 samsung galaxy tab s cpu-z

 

Wszystko wygląda ciekawie, ale niestety Samsung milczy w tej kwestii. Po prezentacji nowych smartfonów nie zapowiada się na szybką zapowiedź nowej konferencji toteż nowe tablet z serii Galaxy Tab S zapewne poznamy najwcześniej pod koniec bieżącego miesiąca.

 

źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.