ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
telefon nokia

Zwykła Nokia z klawiaturą, a na pokładzie Android 8.1 Oreo i zamieszanie z Google!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Początki Androida były zupełnie inne, ale fani historii urządzeń mobilnych na pewno doskonale wiedzą, co sprawiło pojawienie się iOS na rynku. Google w tym momencie kompletnie przemodelowało Robocika, który zamiast bazować na fizycznej klawiaturze QWERTY, otworzył się na dotykowe wyświetlacze. Jednak teraz historia ta może zataczać koło, bo oto coraz więcej wiemy o tajemniczej Nokii z klasycznymi klawiszami w ramach klawiatury numerycznej, która na pokładzie ma niecodzienny system – Androida 8.1 Oreo. Ujawniony film z opisem wskazują, że nie jest to jednorazowy zabieg, a większy projekt Google.

Nokia z klawiaturą numeryczną i Androidem 8.1 Oreo — Google macza w tym palce

Amerykanie są świadomi tego, że rynek potrzebuje tych naprawdę najtańszych modeli. Doskonale też wie o tym Nokia, która błyskawicznie wróciła na fotel lidera rynku feature phone’ów. Obie te firmy rozwijają aktualnie specjalną odmianę Robicika w postaci Kai OS, ale to akurat nie to oprogramowanie pojawiło się na powyższym filmie. Na nim wyraźnie widać Androida 8.1 Oreo, który prawdopodobnie jest w wersji Android Go i z odpowiednią nakładką do obsługi bez panelu dotykowego. Gdzie tu sens? Niewątpliwie oglądany telefon wygląda na prototyp, więc nie spodziewajmy się, że widzimy finalną wersję systemu. Bardzo możliwe, że ta ostatecznie zmieni nazwę na Kai OS, ale w tym momencie to wróżenie z fusów.

Zobacz też: Oto oficjalny wygląd OnePlus 7T Pro!

Autor, który ujawnił ten film, dodaje, że nie będziemy musieli długo czekać na poznanie więcej szczegółów. Oficjalnie więcej o tym telefonie Nokii mamy dowiedzieć się już podczas konferencji Google, na której poznamy między innymi serię Pixel 4. Ta odbędzie się 15 października.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy