telefon nokia

Nokia z klawiaturą i specjalną wersją Androida – nowa era feature phone’ów?

2 minuty czytania
Komentarze

Amerykański gigant w tym momencie pracuje nad dwoma wersjami systemów dla tanich urządzeń. Pierwszy to szeroko znany Android Go, mający zastosowanie w budżetowych smartfonach. Drugi projekt to KaiOS, przy którym pomaga Nokia i mający mieć zastosowanie w klasycznych telefonach.

Klasyczny telefon z systemem Android

nokia-android-feature-phone-leak

Dokładnie nad taką postacią Androida pracuje HMD Global, który ma prawa do używania marki Nokia. Najnowsze doniesienia prezentują urządzenie działające na odmiennej wersji systemu Google. Widzimy tam klasycznie ułożenie pulpitu tak jak w smartfonach. Dane o sieci i godzina znajdują się w prawym górnym rogu, natomiast na dole mamy pięć ikon. Ta znajdująca się w środku odpowiada za wejście w menu aplikacji.

Ciekawe jest to, że w telefonie widzimy już przeglądarkę Chrome oraz aplikacje YouTube. Firma przeznaczając miliony dolarów na rozwój tej wersji systemu chce aby od początku były tam zainstalowane jej główne programy. Bardzo fajne ze strony Google jest to, że skupiając olbrzymią uwagę na rozwoju oprogramowania do smartfonów, nie zaniedbuje także najmniej wymagających sprzętów

Zobacz też: Nokia szykuje wielki powrót w rankingach mobilnych!

Amerykański gigant ewidentnie chce mieć w posiadaniu cały rynek oprogramowania dla telefonów. Już teraz w świecie smartfonów jest niekwestionowanym liderem, bijąc na głowę konkurencję. Podejście do tanich urządzeń w ten sposób może też w przyszłości przynieść spore korzyści. Klient kupujący telefon z Androidem może w dalszej kolejności zapragnąć już smartfona z tym samym systemem. Ceny za telefony z nowym systemem mają się wahać w okolicach 20 dolarów, co tym bardziej powinno przełożyć się na dobrą sprzedaż.

Źródło: 9to5google

Motyw