HTC One M8 Mini

 

HTC postawiło sprawę jasno – koniec z produkcją smartfonów głównie z najwyższej półki, skupiamy się na tworzeniu urządzeń dla mas, w bardziej przystępnych cenach. Póki co ten cel jest przez Tajwańską firmę spełniany w każdym calu chociaż niektóre plotki sugerują co innego.

 

Jednak czy stworzenie smartfonu bazującego na flagowym modelu można zaliczyć do powyższej taktyki? Patrząc na specyfikację – wydaje mi się, że tak. Od pewnego czasu możemy słyszeć o pomniejszonej wersji nowego One (M8) z dopiskiem Mini. Dzisiaj ten telefon pojawił się w Sieci na mikroblogu Weiboo, który w swojej historii dostarczył nam już kilka bardzo interesujących informacji. Jeżeli widoczny na początku newsa smartfon HTC faktycznie jest prawdziwy to wiadomo już, że Tajwańczycy zrezygnowali w pomniejszonym modelu z podwójnego modułu aparatu. Patrząc dalej na prawdopodobną specyfikację tego urządzenia to również technologii UltraPixel zabraknie i One (M8) Mini będzie posiadało tradycyjną matrycę 13 MPx. Pozostała specyfikacja prezentuje się następująco:

 

  • 4,5-calowy wyświetlacz (1280×720);
  • Układ Qualcomm Snapdragon 400 (4x 1,4 GHz, 1 GB RAM);
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Android 4.4 KitKat z Sense UI 6.0.

 

Prawdopodobieństwo odmiennego wyglądu One Mini od tego z początku newsa jest raczej nikłe, gdyż ciężko spodziewać się większych zmian wprowadzonych przez HTC toteż prawdopodobieństwo tej plotki wydaje się stosunkowo duże.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.