Google zamierza wydać kilka aktualizacji dla systemu Android TV w ciągu najbliższego roku. Obejmują one nowe funkcje asystenta, główne wydanie sprzętowe oraz wsparcie dla nadchodzącej usługi strumieniowania gier — Stadia.

Android TV ze Stadia

Android TV ze Stadia

Według XDA Developers Google już zaplanowało kluczowe aktualizacje dla systemu Android TV w ciągu najbliższych dwóch lat. W tym roku zamierzano dodać funkcję umożliwiającą twórcom urządzeń na dodawanie własnych zwrotów do Asystenta. A także testowanie reklam w menu i przeprojektowanie Sklepu Play. Funkcje te byłyby częścią aktualizacji do systemu Android 10. Plany na przyszły rok są o wiele większe. Najbardziej interesującą wiadomością jest wsparcie dla Stadia. Usługa ta obecnie wymaga zastosowania Chromecast Ultra.

Zobacz też: Najdroższa klapka na świecie przybywa – pierwsze poszlaki Samsunga W2020

Jeśli chodzi o funkcje Androida 11 w 2021 roku, szczegóły są nieco bardziej niejasne. Raport mówi, że Google ma nadzieję zmniejszyć fragmentację sprzętu poprzez sprzęt referencyjny i zaoferować ulepszonego i dostępnego na całym świecie asystenta. Android TV istnieje już od pięciu lat. Jego wpływ nie jest jednak obecnie zbyt duży. Urządzenia nie były szczególnie ekscytujące, a ponadto napotykały one na ostrą i niedrogą konkurencję ze strony Apple, Roku, Amazon, a nawet bardzo proste opcje, takie jak Chromecast od samego Google. Zintegrowanie usługi Stadia może w znacznym stopniu podnieć atrakcyjność tego systemu. Rzecz jasna będzie to także wymagało pewnej zmiany strategii marketingowej obejmującej promowanie Android TV jako platformy do gier.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.