youtube android tv

Obejrzyj później w YouTube zostało ukryte na Android TV

Newsy

Android TV to platforma, która przez długi czas była niezauważana. Jednak rosnące zainteresowanie producentów telewizorów, jak i przystawek do nich, a także mocna ofensywa Google, sprawiły, że dzisiaj nie wyobrażam sobie zmiany sposobu korzystania z tego typu urządzeń. Mimo wszystko wciąż jest wiele rzeczy do poprawy w tym systemie, a głównie w wybranych aplikacjach. Jednak od czegoś trzeba zacząć i Google postanowiło teraz uzupełnić program YouTube o opcję Obejrzyj później.

Obejrzyj później — YouTube na Android TV staje się bardziej użyteczny

youtube android tv obejrzyj pozniej

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Google niedawno zaliczyło małą wpadkę, usuwając na YouTube sekcję Do obejrzenia. Jednak dzisiaj wszystko już jest w normie, a przynajmniej na to wskazują opinie w Sieci. Specjalna playlista pozwalała nam, jak sama nazwa wskazuje, odłożyć oglądanie danego materiału na później, gdy akurat będziemy mieć wolną chwilę. Ta funkcja zdaje się idealnie wpasowywać w Android TV, gdy nagle musimy wyjść lub po prostu zająć się czymś innym. Niemniej ten system ma to do siebie, że wiele funkcji ma ukrytych i właśnie dedykowany przycisk Obejrzyj później został odpowiednio schowany. Niemniej wystarczy, że po wybraniu filmu, który chcemy obejrzeć, przytrzymamy przycisk akcji, aby otworzyło się dedykowane menu. Na nim odkryjemy doskonale znane nam funkcje, jak Nie interesuje mnie, wspomniane Obejrzyj później oraz zapisanie na playliście.

Zobacz też: Huawei chce mieć swój własny telewizor.

Teoretycznie wydaje się to banalne, ale aplikacja YouTube’a w żaden sposób nie sugeruje takiej akcji. Najzwyczajniej w świecie trzeba o tym wiedzieć i w tym celu powstał właśnie ten wpis. Dlatego też możemy go rozwinąć o kolejne, nieoczywiste skróty w Android TV — z jakim jeszcze się spotkaliście?

 

[Aktualizacja] Jak zauważył jeden z naszych Czytelników, aplikacja YouTube sugeruje akcję przytrzymania przycisku akcji. Jednak nie jest ona widoczna u wszystkich, co może sugerować uzależnienie od wersji aplikacji, jak i ustawień regionalnych.

 

Źródło: XDA Developers, 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x