Microsoft zaprosił niedawno prasę na wydarzenie w Nowym Jorku, gdzie ma ogłosić nowe wersje swojego laptopa Surface. Nowa wersja przynajmniej jednego z tych produktów może się bardziej różnić od swoich poprzedników, niż wielu się spodziewa.  WinFuture poinformował, że Microsoft planuje ogłosić nowy laptop Surface wyposażony w procesory AMD.

Microsoft Surface 3 z AMD

Microsoft Surface 3 z AMD

Do tej pory Microsoft wydał dwie generacje Surface Laptop: pierwsza zadebiutowała w maju 2017 roku, a druga pojawiła się w październiku 2018 roku. Obie wyposażone wyłącznie w procesory Intel. Plotki o następnym pokoleniu z chipami innej firmy zaczęły się dość szybko po debiucie Surface Laptop 2. Petri opublikował raport w czerwcu. Stwierdził w nim, że Microsoft wykonał prototypowe urządzenia Surface z wykorzystaniem procesorów Picasso APU oraz układów Snapdragon firmy Qualcomm. Oznacza to, że firma eksperymentowała poza architekturą x86. Nie jest to zbyt dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wysiłki Microsoftu, aby wspierać procesory ARM w systemie Windows 10.

Zobacz też: Wystarczy jeden SMS, by uzyskać dostęp do Twojego smartfona. Oto Simjacker

Według najnowszych doniesień Microsoft planuje wydać Surface Laptop 3 z 15-calowym wyświetlaczem i procesorem AMD. WinFuture powiedział, że znalazł trzy modele Surface Laptop z procesorami AMD. Jednak wpisy do bazy danych nie wyjaśniły, które z chipów AMD były używane. Czerwoni z pewnością przygotowali wystarczającą ilość APU, aby obsłużyć Microsoft na jakiś czas. Oprócz ogłoszonych w styczniu APU Picasso firma pracuje również nad nowymi APU Renoir z rdzeniami Zen 2 oraz APU Dali opartymi na Raven Ridge. Powinniśmy dowiedzieć się więcej, kiedy Microsoft zapowiada Surface Laptop 3. Jeśli plotki są prawdziwe, to powinno się to wydarzyć na imprezie w Nowym Jorku 2 października.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.