Qualcomm z luką bezpieczeństwa

Snapdragon 8cx może konkurować pod względem czystej mocy z niskonapięciowym Intelem i5

2 minuty czytania
Komentarze

Qualcomm Snapdragon 8cx miał być odpowiedzią producenta układów scalonych na niskonapięciowe układy Intela. Miał także dać użytkownikom dostęp do wydajności obliczeniowej i niewiarygodnego czasu pracy na bateriach w czasie potrzeby. Snapdragon 850, który miał podobny cel, okazał się gorzkim rozczarowaniem. Jak wykazały wcześniejsze przecieki informacji o jego wydajności. Oznacza to, że jego następca musiałby posiadać coś specjalnego, aby przeciwdziałać dominacji Intela w tym sektorze.

Snapdragon 8cx vs Intel Core i5 8250u

Snapdragon 8cx vs Intel Core i5 8250u

Snapdragon 8cx przegrywa z Intel Core i5 8250u w wynikach testów jedno- i wielo-rdzeniowych. Zgodnie z benchmarkami Snapdragon 8cx za pośrednictwem Geekbencha, SoC zatytułowany Qualcomm CLS uzyskał 3352 punkty w testach jednordzeniowych i zgromadził 11048 punktów w wynikach wielordzeniowych. W porównaniu z Core i5 8250u układ scalony firmy Intel uzyskał 3659 i 11192 punkty w obu kategoriach. Różnice jednak nie są olbrzymie. Oznacza to, że dla wielu osób zakup słabszego, ale bardziej energooszczędne laptopa miałby sens. Tyle że wciąż pozostaje jedna kwestia.

Zobacz też: Oppo Reno2 5G istnieje — firma to, co najlepsze zostawiła na koniec

Chodzi o żywotność baterii. Wciąż nie wiemy, czy Snapdragon 8cx spełni obietnicę Qualcomm dotyczącą wytrzymałości baterii, która ma zapierać dech w piersiach. Nadal pamiętamy, że laptopy działające pod kontrolą Snapdragona 835 mimo że zawiodły pod względem wydajności, to ich żywotność baterii była cechą godną pochwały. Pamiętajmy jednak o jeszcze jednej, ważnej kwestii: komputery ze Sanpdragonem 8cx będą mocno obciążone przy próbie uruchomienia na nich programów dla win32. Będzie to bowiem wymagało emulacji sprzętowej. W takim wypadku mimo stosunkowo niewielkich różnic wydajności w testach syntetycznych, faktyczne działanie sprzętu może wyglądać znacznie gorzej.

Źródło: wccftech

Motyw