Acer Iconia Tab Slider jeszcze w tym roku?

1 minuta czytania
Komentarze
Acer Iconia Tab Slider

W trakcie ostatnich targów CES, Asus zaprezentował dwa modele tabletów Eee Pad – Transformer i Slider. Pierwszy z nich dostępny jest od pewnego czasu w sprzedaży. Tymczasem Acer pracuje nad identycznym urządzeniem typu „slider”.

Tablet typu „slider” jest pewnego rodzaju eksperymentem. Nie wiadomo, czy rozwiązanie znane np. z niektórych modeli telefonów będzie miało rację bytu w przypadku tabletów. Wizja klawiatury wysuwanej spod ekranu wygląda jednak bardzo interesująco i z całą pewnością przyczyni się do poprawy efektywności i wygody pracy.

Acer pracując nad swoim „sliderem” zdecydował się na wykorzystanie dużego, 10-calowego ekranu. Klawiatura, która będzie miała podobne wymiary, powinna zapewnić naprawdę przyzwoity komfort pracy, podobny do tego, z jakim mamy do czynienia w netbookach czy Transformerze ze specjalną stacją dokującą.

Niestety, nadal nie wiadomo na jaki procesor zdecydował się tajwański producent laptopów i netbooków. Bardzo prawdopodobne jest to, że będzie to Tegra 3, albo jeden z najnowszych układów oferowanych przez firmę Texas Instruments – byłby to bardzo dobrych ruch ze strony Acera.

Najbardziej prawdopodobną datą debiutu rynkowego nowego tabletu Acera jest koniec tego roku. Kwestią dyskusyjną pozostaje system operacyjny – może to być Honeycomb lub też zapowiadany jakiś czas temu Android 2.4 Ice Cream Sandwich.

źródło: DigiTimes

Motyw