fossil snapdragon wear 3100 wear os emporio armani diesel

Kolejne nowości od Fossila — mocne smartwatche z Wear OS i znanymi markami

Newsy

Smartwatche z Wear OS nie cieszą się dobrą sławą, ale jeśli mielibyśmy wymienić firmę, której najbardziej zależy na tej platformie, to niewątpliwie jest to Fossil. Nawet Google to doceniło i wykupiło część tej firmy. Stosunkowo niedawno Fossil przedstawił pierwszy model smartwatcha ze Snapdragonem Wear 3100, który może okazać się kamieniem milowym dla dalszego sensu istnienia Wear OS. Tymczasem ta platforma dalej jest wykorzystywana w kolejnych propozycjach. Fossil postanowił przedstawić dwa, nowe zegarki, ale tym razem przygotowane w ramach kluczowych marek — Emporio Armani i Diesel.

Fossil przedstawia smartwatche Diesel i Emporio Armani na bazie najnowszej platformy

W gruncie rzeczy oba smartwatche to dokładnie to samo, choć różnią się szczegółami. Jak wspomniałem wcześniej, są to modele oparte na platformie Snapdragon Wear 3100, więc o wydajność nie powinniśmy się obawiać. Tak, wcześniej to był problem. Widoczny powyżej Diesel On Axial pozwala między innymi na prowadzenie rozmów za sprawą wbudowanych mikrofonu i głośnika. Nie zabrakło też wsparcia dla Asystenta Google, NFC (Google Pay) i odporności na zanurzenia do 3 ATM. Jest też pulsometr, GPS, 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, jak i specjalny tryb oszczędzania energii. To, co wyróżnia Diesel On Axial to charakterystyczna tarcza zwana tunelem informacyjnym – pozwala między innymi na szybkie przełączanie się pomiędzy strefami czasowymi z uwzględnieniem na przykład pogody. Te informacje prezentowane są na 1,28-calowym wyświetlaczu AMOLED, który otoczony jest przez stalową kopertę. Całość została wyceniona na 350 dolarów (około 1400 złotych) i w sprzedaży pojawi się w przyszłym miesiącu.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Tymczasem Emporio Armani Smartwatch 3 to w kwestiach technicznych tak naprawdę dokładnie to samo, co omówiony przed chwilą Diesel, ale w innej obudowie. Niestety, ale w tym przypadku nie poznaliśmy informacji o cenie i dostępności — te dane zostaną ujawnione w październiku.

Zobacz też: Nokia 6.2 i 7.2 nareszcie zostały oficjalnie zaprezentowane!

Skusicie się na jedną z tych propozycji? Zapewne marka Armani dodatkowo podniesie cenę, aczkolwiek coś czuję, że to właśnie ten zegarek będzie cieszył się większą popularnością. Oczywiście też specyficzna tarcza Diesela nie jest na stałe – można ją zmienić.

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x