Po dłuższym okresie ciszy AMD w końcu publicznie przyznała, że niektórzy z jej klientów nie otrzymują oczekiwanego zwiększenia częstotliwości z procesorami AMD Ryzen serii 3000. Jak można przeczytać w poniższym oświadczeniu, firma jednocześnie ogłosiła, że wyda poprawkę na problemy związane z BIOS-em. Firma poinformuje społeczność o dostępności poprawki 10 września 2019 roku.

AMD wyda poprawkę BIOS

AMD wyda poprawkę BIOS

Oto treść oświadczenia:

AMD jest zadowolone z silnej dynamiki procesorów AMD Ryzen™ trzeciej generacji w środowiskach entuzjastów komputerów osobistych i graczy. Ściśle monitorujemy opinie społeczności na temat naszych produktów. Rozumiemy, że niektórzy użytkownicy AMD Ryzen trzeciej generacji zgłaszają wzrost prędkości zegara poniżej oczekiwanej częstotliwości zwiększania częstotliwości procesora. Podczas gdy częstotliwość zwiększania częstotliwości procesora zależy od wielu zmiennych, w tym obciążenia pracą, konstrukcji systemu i rozwiązania w zakresie chłodzenia. Dokładnie przeanalizowaliśmy opinie naszych klientów i zidentyfikowaliśmy problem w naszym oprogramowaniu układowym, który w niektórych sytuacjach zmniejsza częstotliwość zwiększania częstotliwości. Jesteśmy w trakcie przygotowywania aktualizacji BIOS-u dla naszych partnerów z branży płyt głównych, która rozwiązuje ten problem. Dodatkowo optymalizuje ona wydajność. W dniu 10 września przedstawimy społeczności najnowsze informacje na temat dostępności systemu BIOS.

Oświadczenie przychodzi pośród rosnącego chóru skarg od właścicieli Ryzen 3000 na forach, Reddit i innych mediach społecznościowych. Twierdzą oni, że ich chipy nie dochodzą do reklamowanych wartości częstotliwości. W odpowiedzi na rosnącą liczbę skarg YouTuber Der8aeur przeprowadził niedawno ankietę. Zgromadziła ona ponad 2700 respondentów. Tylko 5,6% z nich było w stanie dotrzeć do reklamowanej częstotliwości we flagowym procesorze AMD Ryzen 9 3900X.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.