Android zmiany logo

Android rezygnuje z zieleni z jednym wyjątkiem

Newsy

Na początku tego miesiąca, Google ujawnił swój zaktualizowany język projektowania logo dla Androida przed wydaniem Androida 10. Oprócz podniesienia bugdroida (lub przynajmniej jego głowy) do samego logo, nowa typografia tekstu android została również pokazana. W ramach tych zmian przedstawiono nowe logo dla Android TV, Android Auto, i Android One. Zrezygnowano z nim w większości z zieleni.

Android zmiany logo

Android zmiany logo

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak widać na powyższej grafice logo dla Android TV i Android Auto całkowicie pozbyły się zielonego koloru. Ten wcześniej znajdował się co prawda jedynie w pierwszym członie nazwy, czyli słowie android. Poniżej znajdują się poprzednie wersje, żeby ułatwić Wam porównanie:

Dzięki temu zabiegowi stały się one bardziej jednolite i czytelne. Dodatkowo szare przyrostki jak -tv czy -auto stały się białe, chociaż wciąż są pisane cieńszą czcionką niż słowo Android.

Zobacz też: Samoreplikujące się satelity coraz bliżej

Nieco inaczej ma się jednak sprawa z Android One. W jego przypadku logo straciło na czytelności. Z jednolitego, zielonego i czytelnego znaku, zrobił się dwukolorowy i bardzo ciemny. Jego czytelność na czarnym tle pozostawia dużo do życzenia. Jedynie przyrostek -one zachował swój dawny wygląd i czytelność, chociaż jego kolor z czarnego przeszedł w zielony. Myślę, że Google nie powinno dokonywać zmian w tym przypadku, albo przynajmniej wybrać taki sam styl jak w przypadku Android TV i Android Auto. Sami z resztą spójrzcie:

Po lewej znajduje się stare logo. Po prawej nowe. Wygląd to tylko kwestia gustu i to, że mi się nowe nie podoba, niewiele znaczy. Jednak spadek czytelności jest już niezaprzeczalny.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x