Czy Android One się zmieni? Google nie obiecuje już dwóch lat aktualizacji

mm Michał Derej Newsy 2018-12-25

Smartfony działające pod kontrolą systemu Android One na samym początku swojej kariery były świetną propozycją dla osób, które oczekiwały regularnych aktualizacji systemu i jednocześnie nie chciały płacić tysięcy złotych za swój telefon. Niestety wraz z biegiem czasu, Google zaczęło coraz bardziej odchodzić od pierwotnych zasad Androida One, o czym kilka miesięcy temu pisał dla Was Łukasz. Możliwe, że teraz gigant z Mountain View jeszcze bardziej zmieni ten system.

Google usuwa informację o gwarantowanych aktualizacjach systemu ze swojej strony

Jak podaje jeden z użytkowników portalu Reddit, ze strony dotyczącej systemu Android One zniknął napis informujący nas o dwóch latach gwarantowanych aktualizacji. Sprawdźcie to sami – witryna podlinkowana powyżej kiedyś wyglądała w ten sposób:

Android One aktualizacje

Jeżeli nie jest to po prostu błąd, to moim zdaniem decyzja Google’a o usunięciu tej informacji ze strony mówiącej o Android One jest bardzo dziwna – przecież to głównie gwarantowane aktualizacje były czynnikiem, który skłaniał klientów do zakupu smartfonów działających pod kontrolą tej wersji systemu. Nie należy wykluczać jednak tego, że skasowanie tej informacji było niezamierzone i producenci (bo już nie Google) wciąż zapewniają dwa lata aktualizacji systemu – informacja o trzech latach uaktualnień zabezpieczeń na szczęście dalej widnieje na stronie giganta z Mountain View.

Zobacz też: Oto przeglądarka Xiaomi. Czy jest lepsza od innych?

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy uważacie, że Google faktycznie mogło wycofać się z gwarantowanych aktualizacji systemu Android One? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit  • Łukasz Łągiewka

  A być może pojawi się informacja o trzech latach wsparcia w android one.

  • albo dziesięciu

  • Qba

   Śnij dalej

  • Qba

   Śnij dalej

 • Sylwek

  Ja na samym wstępnie informuje że jestem zagorzalym fanem androida, ale ta fragmentacja androida-brak wsparcia aktualizacji przez producentów coraz bardziej przybliża mnie do apple. Chociaż wiem że ceny tych produktów są absurdalne i nie adekwatne do wartosci urzadzenia. Ale nie bawem jak tak będzie się „utrzymywać” wsparcie producentow androidów (szczególnie samsunaga) to ja na pewno się przesiada na apple.

  • Łukasz

   Co jest nie tak z aktualizacjami w Samsungu ? Dwie duże aktualizacje i comiesięczne łatki z zabezpieczeniami – ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Tak to wygląda w serii S i N (ale w zasadzie to te należy porównywać do iphonow). Jedynie czas udostępnienia aktualizacji zmieniających wersje androida jest dłuższy niż u niektórych konkurentów ale dla zdecydowanej większości ludzi nie na to żadnego znaczenia.

   • Sylwek

    Głównie chodzi mi o czas oczekiwania na aktualizację. Poza tym nie chodzi mi tylko o Samsunga ale czemu wsparcie androida to tylko 2 lata. Flagowce powinny mieć wsparcie o wiele dłuższe, do czasu aż hardware pozwala. W tym google powinno coś z tym zrobić. Pod tym względem android nigdy nie dorówna Apple. Szkoda

    • Qba

     Pixele mają 3 lata aktualizacji i dostają je od razu w dniu premiery nowej wersji Androida.

  • davidns

   Moto, Nokia i Xiaomi dbają o aktualizacje.

   • Qba

    Jakoś nie widać by Moto Z3, Nokia 8 Scirocco i Xiaomi Mi8 dostały 9 Pie

  • Qba

   Sprawdź ceny Pixel 3 i 3 XL

 • Martina Neumayer

  xD xD xD

 • Tomasz

  One za bardzo przypomina pixele.x