Android One aktualizacje

Czy Android One się zmieni? Google nie obiecuje już dwóch lat aktualizacji

Newsy

Smartfony działające pod kontrolą systemu Android One na samym początku swojej kariery były świetną propozycją dla osób, które oczekiwały regularnych aktualizacji systemu i jednocześnie nie chciały płacić tysięcy złotych za swój telefon. Niestety wraz z biegiem czasu, Google zaczęło coraz bardziej odchodzić od pierwotnych zasad Androida One, o czym kilka miesięcy temu pisał dla Was Łukasz. Możliwe, że teraz gigant z Mountain View jeszcze bardziej zmieni ten system.

Google usuwa informację o gwarantowanych aktualizacjach systemu ze swojej strony

Jak podaje jeden z użytkowników portalu Reddit, ze strony dotyczącej systemu Android One zniknął napis informujący nas o dwóch latach gwarantowanych aktualizacji. Sprawdźcie to sami – witryna podlinkowana powyżej kiedyś wyglądała w ten sposób:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Android One aktualizacje

Jeżeli nie jest to po prostu błąd, to moim zdaniem decyzja Google’a o usunięciu tej informacji ze strony mówiącej o Android One jest bardzo dziwna – przecież to głównie gwarantowane aktualizacje były czynnikiem, który skłaniał klientów do zakupu smartfonów działających pod kontrolą tej wersji systemu. Nie należy wykluczać jednak tego, że skasowanie tej informacji było niezamierzone i producenci (bo już nie Google) wciąż zapewniają dwa lata aktualizacji systemu – informacja o trzech latach uaktualnień zabezpieczeń na szczęście dalej widnieje na stronie giganta z Mountain View.

Zobacz też: Oto przeglądarka Xiaomi. Czy jest lepsza od innych?

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy uważacie, że Google faktycznie mogło wycofać się z gwarantowanych aktualizacji systemu Android One? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x