Smartfony działające pod kontrolą systemu Android One na samym początku swojej kariery były świetną propozycją dla osób, które oczekiwały regularnych aktualizacji systemu i jednocześnie nie chciały płacić tysięcy złotych za swój telefon. Niestety wraz z biegiem czasu, Google zaczęło coraz bardziej odchodzić od pierwotnych zasad Androida One, o czym kilka miesięcy temu pisał dla Was Łukasz. Możliwe, że teraz gigant z Mountain View jeszcze bardziej zmieni ten system.

Google usuwa informację o gwarantowanych aktualizacjach systemu ze swojej strony

Jak podaje jeden z użytkowników portalu Reddit, ze strony dotyczącej systemu Android One zniknął napis informujący nas o dwóch latach gwarantowanych aktualizacji. Sprawdźcie to sami – witryna podlinkowana powyżej kiedyś wyglądała w ten sposób:

Android One aktualizacje

Jeżeli nie jest to po prostu błąd, to moim zdaniem decyzja Google’a o usunięciu tej informacji ze strony mówiącej o Android One jest bardzo dziwna – przecież to głównie gwarantowane aktualizacje były czynnikiem, który skłaniał klientów do zakupu smartfonów działających pod kontrolą tej wersji systemu. Nie należy wykluczać jednak tego, że skasowanie tej informacji było niezamierzone i producenci (bo już nie Google) wciąż zapewniają dwa lata aktualizacji systemu – informacja o trzech latach uaktualnień zabezpieczeń na szczęście dalej widnieje na stronie giganta z Mountain View.

Zobacz też: Oto przeglądarka Xiaomi. Czy jest lepsza od innych?

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy uważacie, że Google faktycznie mogło wycofać się z gwarantowanych aktualizacji systemu Android One? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.