Samoreplikujące się satelity

Samoreplikujące się satelity coraz bliżej

Newsy

Firma Made In Space buduje narzędzia dla następnej generacji satelitów i eksploracji kosmosu.  Ich najbardziej niezwykłe dzieło to, pierwszy samodzielnie produkującego się satelita. Ma on zostać wystrzelony za trzy lata. Budowanie w przestrzeni kosmicznej, a nie na ziemi, dzięki drukarkom 3D i automatycznemu montażowi, ma wiele zalet. Możemy zaoszczędzić objętość, wysyłając gęsty materiał wsadowy dla drukarek 3D, a nie pojemne konstruowane obiekty. Co ważniejsze, jeśli nie musimy budować mocnych konstrukcji, aby przetrwać traumatyczne siły startu. Zamiast tego można użyć bardziej delikatnych projektów, a tym samym lżejszych.

Samoreplikujące się satelity to realna przyszłość

Samoreplikujące się satelity

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Drukarki 3D Made in Space odbyły już kilka podróży służbowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Pięć lat temu produkcja w kosmosie była marzeniem. Teraz są miesiące, w których produkujemy tak wiele rzeczy na orbicie, że wydaje się to niemalże codziennością.

Jak na razie nie chodzi o to, że cały satelita będzie zbudowany na orbicie od podstaw. To wciąż nie jest możliwe. Jednak Archinaut One, za który NASA przyznała Made in Space 73,7 mln USD, wyprodukuje dwa dziesięciometrowe skrzydła paneli słonecznych zamiast rozwijać zwyczajowe mniejsze panele. Dzięki temu będzie można generować aż pięciokrotnie większą moc niż w przypadku tradycyjnych paneli słonecznych na statkach kosmicznych podobnej wielkości.

Zobacz też: Realme Q ma być idealny dla osób, które nie oszczędzają swoich smartfonów

Potencjalne zastosowania komercyjne są liczne. Można dzięki temu zmniejszyć koszty oraz zwiększyć poziom skomplikowania i rozbudowy satelitów. W przyszłości natomiast prace te mogą okazać się podwaliną do produkcji samoreplikujących się satelitów i sond badawczych. To znacznie przyśpieszy badanie Układu Słonecznego. Na razie brzmi to, jak fikcja. Jednak tym samym było drukowanie elementów satelitów w kosmosie jeszcze kilkanaście lat temu.

Źródło: TechCrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x