Aktualizacja Android Auto

Google dotrzymało słowa. Odświeżony Android Auto dotarł na wakacje

Newsy

Po wielu latach stagnacji nareszcie doczekaliśmy się istotnych zmian w Android Auto. Google od premiery tej usługi nie wprowadziło w niej żadnych większych zmian czy poprawek. Na szczęście nie zostało ono porzucone.

Aktualizacja Android Auto

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Google jeszcze w maju obiecało nam aktualizację dla Android Auto. Według zapewnień miała się ona pojawić późnym latem. Okazuje się jednak, że gigantowi udało się wyrobić z nią znacznie szybciej i już teraz zaczęła ona trafiać do pierwszych użytkowników.  Aktualizacja Android Auto obejmuje następujące kwestie:

  • Po uruchomieniu samochodu Android Auto będzie nadal odtwarzać multimedia i pokazywać uruchomioną nawigację sprzed wyłączenia auta. Wystarczy dotknąć sugerowanej lokalizacji lub powiedzieć Hey Google, aby przejść do nowego miejsca.
  • Dzięki nowemu paskowi nawigacyjnemu mędzie można zobaczyć kierunek jazdy i sterować aplikacjami i telefonem na tym samym ekranie.
  • Nowy pasek nawigacyjny umożliwia łatwe sterowanie aplikacjami za pomocą jednego dotknięcia.
  • Nowe centrum powiadomień wyświetla ostatnie połączenia, wiadomości i powiadomienia, dzięki czemu można szybciej i łatwiej nimi zarządzać, co jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa jazdy.
  • Ciemny motyw, w połączeniu z kolorowymi akcentami i łatwiejszymi do odczytania czcionkami, pomoże poprawić widoczność.
  • W samochodach z szerszym ekranem system Android Auto dostosuje się do niego. Dzięki temu będzie w stanie pokazać więcej informacji, takich jak kolejne kierunki, sterowanie odtwarzaczem i bieżące połączenia.

Zobacz też: iOS 13 beta dostępny dla wszystkich. Zobacz jak zainstalować system

Wyżej wymienione zmiany są aktywowane po stronie serwera. Oznacza to, że nie można ich wymusić w żaden sposób. Oczywiście zalecanym jest zaktualizowanie orpogramowania do najnowszej, możliwej wersji, to jednak nie gwarantuje nam dostępu do nowych funkcji ani wyglądu.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x