android-logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Nikt już nie ma wątpliwości, że Android podbija rynek smartfonów. Jakiś czas temu ogłaszaliśmy sukces, którym było osiągnięcie 350 000 aktywacji urządzeń z Androidem dziennie. Dziś rano Andy Rubin (założyciel Android Inc.) na swoim Twitterze ogłosił, że już aż ponad pół miliona urządzeń z zielonym robocikiem na pokładzie jest aktywowane każdego dnia! Jakby tego było mało, liczba ta wzrasta o około 4,4% tygodniowo!

500_000_devices_a_day
Zakładając, że liczba aktywacji wynosi równo pół miliona dziennie to: 3 500 000 urządzeń jest aktywowanych tygodniowo, ponad 20 000 na godzinę, 347 w każdej minucie, prawie 6 w każdej sekundzie, a jedna aktywacja odbywa się średnio co 0,1728 sekundy.

 

 źródło: twitter.com
Mateusz Choma