Harmony OS przewyższy Androida za 300 lat

Harmony OS już wkrótce w… samochodach?

Newsy

Harmony OS od Huawei jest obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów technologicznych. Jego możliwości są nieograniczone. W rzeczywistości już teraz słyszymy pogłoski o tym, że Harmony OS będzie w wielu urządzeniach. Według pogłosek Geely popularny producent samochodów w Chinach, nawiązał współpracę z Huawei, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zastosowanie systemu.

Harmony OS w samochodach

Harmony OS w samochodach

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Geely ma już swój własny system GKUI na samochy. Oznacza to, że jeśli te plotki są prawdziwe, istnieją dwie możliwości. Możliwe, że Geely planuje zrezygnować z obecnego GKUI na rzecz Harmony OS. Można także przypuszczać, że Geely będzie współpracować z Huawei w innym celu. Mianowicie aby umożliwić samochodom GKUI lepszą komunikację z urządzeniami zasilanymi przez ich system. Jeśli to prawda, to jest to dość poważna sprawa, ponieważ jest to pierwszy raz od czasu, gdy widzieliśmy Harmony OS na urządzeniach innych niż Huawei. Co więcej, Geely jest wielką marką w Chinach, co oznacza, że Huawei ma zasięg i połączenia, aby uczynić system operacyjny bardziej popularną opcją. Nie zapominajmy, że przecież systemem operacyjnym dedykowanym urządzeniom IoT, więc im więcej partnerów, tym lepiej.

Zobacz też: Inwestorzy mają poważne wątpliwości względem kryptowaluty Facebooka

Pan Lu zauważył, że kiedy zaprezentowano system operacyjny Harmony OS, plany Huawei obejmowały urządzenia takie jak telewizory, inteligentne zegarki, wyświetlacze w pojazdach i niektóre z ich komputerów PC. Smartfony i tablety były zauważalnymi pominięciami, chociaż i ich powinniśmy się doczekać już w przyszłym roku. Jeśli te plotki się potwierdzą, to Huawei buduje podwaliny pod własne imperium na miarę Google czy Microsoftu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x