Harmony OS od Huawei jest obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów technologicznych. Jego możliwości są nieograniczone. W rzeczywistości już teraz słyszymy pogłoski o tym, że Harmony OS będzie w wielu urządzeniach. Według pogłosek Geely popularny producent samochodów w Chinach, nawiązał współpracę z Huawei, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zastosowanie systemu.

Harmony OS w samochodach

Harmony OS w samochodach

Geely ma już swój własny system GKUI na samochy. Oznacza to, że jeśli te plotki są prawdziwe, istnieją dwie możliwości. Możliwe, że Geely planuje zrezygnować z obecnego GKUI na rzecz Harmony OS. Można także przypuszczać, że Geely będzie współpracować z Huawei w innym celu. Mianowicie aby umożliwić samochodom GKUI lepszą komunikację z urządzeniami zasilanymi przez ich system. Jeśli to prawda, to jest to dość poważna sprawa, ponieważ jest to pierwszy raz od czasu, gdy widzieliśmy Harmony OS na urządzeniach innych niż Huawei. Co więcej, Geely jest wielką marką w Chinach, co oznacza, że Huawei ma zasięg i połączenia, aby uczynić system operacyjny bardziej popularną opcją. Nie zapominajmy, że przecież systemem operacyjnym dedykowanym urządzeniom IoT, więc im więcej partnerów, tym lepiej.

Zobacz też: Inwestorzy mają poważne wątpliwości względem kryptowaluty Facebooka

Pan Lu zauważył, że kiedy zaprezentowano system operacyjny Harmony OS, plany Huawei obejmowały urządzenia takie jak telewizory, inteligentne zegarki, wyświetlacze w pojazdach i niektóre z ich komputerów PC. Smartfony i tablety były zauważalnymi pominięciami, chociaż i ich powinniśmy się doczekać już w przyszłym roku. Jeśli te plotki się potwierdzą, to Huawei buduje podwaliny pod własne imperium na miarę Google czy Microsoftu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.