ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Reno 2

Seria Reno2 w pełnej krasie — porównajmy nowości od Oppo

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne każdy, kto jest naszym stałym Czytelnikiem, doskonale wie, że nadchodzi nowa seria Reno od Oppo. Mimo że pierwowzór został zaprezentowany w tym roku, to Chińczycy chcą już wydać następców, choć następcy to być może za dużo napisane, a to wynika z ujawnionej specyfikacji już całej trójki. Jak zapewne doskonale pamiętacie, seria Reno2 ma się składać z trzech reprezentantów – Reno2, Reno 2Z i Reno 2F. Pojawienie się danych technicznych tego ostatniego pozwala nam zestawić ze sobą poszczególne propozycje.

Oppo Reno2 to trzy teoretycznie te same smartfony

oppo reno2 reno 2 2z 2f specyfikacja porownanie

Przy okazji do Sieci przedostały się też zdjęcia Reno 2Z, czyli pośredniego modelu z nowej serii Oppo. Widać, że firma kontynuuje jednolitą konstrukcję pierwowzoru, choć tym razem zdecydowanie bardziej wyeksponowane są aparaty, które doczekały się jednolitej, czarnej otoczki. W poprzednich plotkach zabrakło danych technicznych Reno 2F, więc nadróbmy zaległości. Najsłabsza nowość ma być napędzana układem Helio P70 od MediaTeka, który będzie współgrał z 8 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Niemniej przejdźmy do reszty specyfikacji, już całej trójki, która została zestawiona w następującej tabeli:

Tym sposobem potwierdza się to, co wiedzieliśmy wcześniej, czyli ułożenie poszczególnych modeli względem siebie. To Reno 2 ma być tym najlepiej wyposażonym. Potwierdza się brak peryskopu, który pozwalał w Reno 10x Zoom na duże, bezstratne zbliżenia obrazu. Jak zaznaczono w powyższej tabeli, Oppo wynik 20x uzyska cyfrowymi rozwiązaniami, co może budzić pewne obawy. Jednak zapewne specjalne algorytmy wejdą do gry, które również mają zostać wykorzystane w Pixelu 4.

Zobacz też: LG K50S i K40S oficjalnie!

Premiera serii Oppo Reno2 już 28 sierpnia. Firma na dzień dobry chce zaoferować swoje nowości w Indiach, ale niewątpliwie z czasem nowe modele powinny zawitać też do Europy, jak i do Polski. Zestawiające nadchodzące smartfony do znanych nam już Reno, Reno 10x Zoom i Reno Z, to widać, że Chińczycy postanowili wykorzystać luki pomiędzy tymi propozycjami.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy