ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oppo reno2 zapowiedz nowosci zmiany

Seria Oppo Reno2 oficjalnie nadchodzi! Firma zdradza kluczowe nowości

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Oppo, jak to Oppo, lubi przyciągać do siebie różnymi innowacjami. Firma zapowiedziała wiele innowacji, jak aparat pod ekranem czy też prototyp wyświetlacza na krawędziach. Niemniej nową technologią, którą możemy kupić, jest zapowiadany od lat aparat-peryskop. Ten zadebiutował w serii Reno, a dokładnie w modelu 10x Zoom. Co ciekawe, firma nie zamierza zwlekać z wydaniem kolejnej generacji. Ta właśnie została zapowiedziana i… ma być jeszcze lepsza, co nikogo nie powinno zaskakiwac.

Oppo Reno2 to cztery aparaty i 20x zoom

Jak w nagłówku, czyli cztery aparaty, ale patrząc na ich ułożenie, a raczej kształt, to Oppo najprawdopodobniej zrezygnuje z peryskopu, który chował się pod prostokątnym obiektywem. To on właśnie pozwala w pierwowzorze na bezstratne, 10-krotne zbliżanie obrazu. Najprawdopodobniej Reno2 postawi na inne rozwiązanie. Z racji, że tym razem jest mowa o 20x zbliżeniu, to na myśl od razu może przyjść Google Pixel 4, który ma oferować podobne rozwiązanie, ale wyłącznie na bazie tradycyjnego obiektywu i teleobiektywu. O ile nie znamy szczegółów technicznych, to możemy się domyślać, że Oppo wykorzysta to samo rozwiązanie, choć w głównej mierze możemy spodziewać się odpowiednich algorytmów.

Zobacz też: Nie pożyczajcie kabli od losowo poznanych osób.

Niemniej, jak sami widzicie, to Hindusi otrzymają pierwszeństwo z poznania Oppo Reno2. Naturalnie Polacy nie byli też pierwsi w przypadku pierwszej serii, choć w przypadku Reno Z zostaliśmy wysunięci na początek. Dlatego miejmy nadzieję, że tym razem Chińczycy nie każą nam długo czekać na tę nowość. Czy będzie warto? Przekonamy się już 28 sierpnia, a więc za niecałe dwa tygodnie.

Źródło: GSM Arena, Twitter (Oppo India)

Sprawdź najnowsze wpisy