ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Reno 2

Oppo Reno2 to seria przynajmniej trzech smartfonów — kluczowa specyfikacja i ceny

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Kolejny dzień i kolejna okazja do tego, aby dowiedzieć się wcześniej co nieco na temat niespodziewanej serii Oppo Reno2. Producent bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi i plotek postanowił ujawnić termin premiery następcy kluczowej dla siebie serii smartfonów, która i tak zadebiutowała w tym roku. To miało miejsce w piątek, a wczoraj do Sieci zaczęły trafiać pierwsze szczegóły techniczne, wraz z teaserem świetnej stabilizacji obrazu. Dzisiaj idziemy o krok dalej i z racji, że jest mowa o serii, to rozłóżmy ją już na czynniki pierwsze, więc poznajcie Reno2, Reno2Z i Reno2F – niezależnie od formy pisowni, to własnie one trafiły dzisiaj do Sieci z cenami i specyfikacją.

Oppo Reno2, Reno2Z i Reno2F – oto trójka reprezentantów nowej serii

oppo reno2 wyglad zapowiedz nowosci zmiany

Tym sposobem Reno2 nadal pozostanie bazowym modelem, którego cechy szczególne sprowadzają się do 6,55-calowego wyświetlacza AMOLED o proporcjach 20:9 i czytniku linii papilarnych pod sobą. Za moc obliczeniową ma odpowiadać Snapdragon 730G, który zostanie sprzęgnięty z 8 GB RAM i 256 GB pamięci dla użytkownika. Cena? 35000 INR, czyli około 2000 złotych. W niej oferowany będzie aparat Sony IMX586 (48 MPx, f/1.7), któremu mają towarzyszyć jednostki 8 MPx (szerokokątny), 13 MPx (teleobiektyw, 5x zoom hybrydowy) i czujnik głębi (2 MPx). Do selfie będzie można wykorzystać matrycę 16 MPx, a Reno2 zasili ogniwo o pojemności 4000 mAh.

oppo reno2 zapowiedz nowosci zmiany

Z kolei Reno2Z czy też Reno 2Z, podobnie jak Reno Z, będzie tańszym odpowiednikiem, wycenianym na 25000 INR, czyli około 1400 złotych. Różnice sprowadzają się do minimalnie mniejszego, bo 6,53-calowego wyświetlacza AMOLED, układ MiedaTek Helio P90 i zamiast teleobiektywu pojawi się kolejna matryca 2 MPx. Ostatnią, zupełnie nową i zarazem jeszcze tańszą propozycją ma być Reno2F (Reno 2F), którego cena nie przekroczy 20000 INR, czyli 1100 złotych. Niestety, ale w tym przypadku wiemy jedynie, że nadal dostępne będą 4 aparaty.

Zobacz też: Dell też chce skorzystać z elastycznych wyświetlaczy — oto pomysł na składany tablet.

Ewidentnie zabrakło wzmianki o flagowej propozycji, a więc najprawdopodobniej 20x zbliżenie obrazu będzie domeną Reno2 lub 2 drodze jest jeszcze jeden reprezentant serii. Patrząc jak szybko dowiadujemy się szczegółów na temat tej premiery, to zapewne do czasu premiery (28 sierpnia) wszystko stanie się jasne. W końcu w drodze jest też model z 5G, więc kolejny gracz jest jak najbardziej możliwt.

Źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy