Google Lens z funkcjami AI

Google Lens rozbudowane o nowe funkcje

Paweł Maretycz Newsy 23-08-2019

Google zamieścio na Twitterze subtelne ogłoszenie: jest w trakcie wdrażania nowych funkcji AI dla swojej platformy Lens, która pozwoli przeszukiwać bibliotekę Zdjęć Google w poszukiwaniu tekstu, który pojawia się w zdjęciach i zrzutach ekranu. Następnie będziemy mogli łatwo skopiować i wkleić ten tekst do notatki, dokumentu lub formularza. Obie nowe funkcje wykorzystują technikę znaną jako optyczne rozpoznawanie znaków (OCR), z opcją kopiowania/wklejania w oparciu o istniejącą zdolność obiektywu do rozumienia i wyciągania tekstu znalezionego na zdjęciach, czy to zrzut ekranu, czy też zdjęcie fizycznego znaku lub dokumentu. Według 9to5Google funkcja ta jest teraz dostępna na niektórych urządzeniach z systemem Android, chociaż nie wydaje się jeszcze aktywna na iOS.

Google Lens z funkcjami AI

Google Lens z funkcjami AI

Google pozycjonuje funkcję obiektywu jako sposób na łatwe odczytanie mylącego hasła Wi-Fi z tyłu rotuera. Jednak może być również używana do pobrania dowolnej części tekstu z dowolnego zdjęcia lub zrzutu ekranu w bibliotece Zdjęć Google. Bardziej imponująca jest możliwość wyszukiwania dowolnego fragmentu tekstu bez konieczności wybierania najpierw zdjęcia. Sugeruje to, że Google automatycznie wykonuje rozpoznawanie OCR całej kolekcji zdjęć.

Zobacz też: Kiedy Twoja Nokia dostanie Androida 10? Producent ujawnia wszystkie terminy!

Funkcja wydaje się powiązana z tymi, które zostały ogłoszone podczas konferencji Google 2017 I/O Developer. W tym czasie dyrektor generalny Sundar Pichai ogłosił nową funkcję. Pozwoliłaby ona aparatowi z obiektywem wyposażonemu w funkcję AI zrozumieć kontekst zdjęcia. W ten sposób można skierować aparat smartfonowy na naklejkę z hasłem routera i automatycznie połączyć się z siecią Wi-Fi. Wszystko to za pomocą oprogramowania czytającego hasło i rozumiejącego, że chciałbyś połączyć się z siecią za pomocą tego oprogramowania. Od tego czasu, Google Lens dodał możliwość wyszukiwania w sieci zdjęć z pozycji menu. A także dodawania informacji kontaktowych z wizytówki do książki adresowej i wszelkiego rodzaju innych trików związanych z OCR.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x