ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telewizory QLED Samsung

Samsung skupi się na ekranach QD-OLED

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung od dłuższego czasu pozostaje jednym z wiodących producentów wyświetlaczy. Najnowszą innowacją w linii produktów marki będą panele Quantum Dot OLED (QD-OLED). Firma wykorzystuje już technologię Quantum Dot (QD) dla swoich telewizorów, podczas gdy panele OLED są niezwykle istotnym elementem działu mobilnego firmy od ponad dekady. Teraz Samsung dąży do połączenia najlepszych z obu technologii wyświetlania w jedno rozwiązanie.

QD-OLED przyszłością Samsunga

QD-OLED

Samsung przez sytuację na rynku został zmuszony zmniejszyć produkcję LCD. Dlatego też producent skoncentruje się na nowych wyświetlaczach QD-OLED. Nowy raport z Korei Herald twierdzi, że marka już zaczęła ograniczać linie produkcyjne LCD w swoich zakładach w Korei Południowej, głównie ze względu na obniżoną rentowność i popyt. Przejście to pozwoliłoby również na przeznaczenie większych środków na nowe ekrany QD-OLED. Samsung Display CEO Lee Dong-hoon potwierdził, że firma będzie wkrótce gotowa do uruchomienia swoich pierwszych paneli wykonanych w nowej technologii. Nie podał jednak żadnych szczegółów co do tego, kiedy lub jakie urządzenie zadebiutuje z nową technologią.

Zobacz też: Mate X będzie oferował to, co Huawei ma najlepsze

Wyświetlacze Quantum Dot są w istocie mieszanką tradycyjnych wyświetlaczy LCD i wyświetlaczy OLED. Nie korzystają z podświetlenia LED, ale wybierają indywidualnie oświetlone niebieskie diody LED, które mogą zamieniać światło na czerwone i zielone, zużywając przy tym mniej energii. Panele QD-OLED będą wykorzystywać niebieskie piksele diod organicznych i kropki kwantowe. To zapewni w stosunku do OLED jeszcze większą wydajności i dokładności odwzorowania kolorów. Według analityków branżowych Samsung planuje zainwestować ponad 10 trylionów KRW (8,3 miliarda dolarów) w ich produkcję. Uważają też, że pierwszym produktem będzie wysokiej klasy telewizor.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy