Samsung znowu zamkną fabrykę

Samsung zostanie zmuszony do zamknięcia fabryki paneli LCD

Paweł Maretycz Newsy 19-08-2019

Samsung nie tylko ma do czynienia ze spadkami zainteresowania w segmencie chipów pamięci. Stoi również przed podobnymi wyzwaniami związanymi z panelami LCD. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił znaczący napływ chińskich producentów ekranów ciekłokrystalicznych w tym segmencie, na który popyt uległ spowolnieniu. Doprowadziło to Samsunga do rozważenia możliwości zamknięcia jednej z jego linii produkcyjnych LCD. Firma posiada obecnie dwie fabryki LCD w Korei Południowej i jedną w Chinach.

Samsung myśli o zamknięciu fabryki LCD

Samsung zamknięcie fabryki lcd

Rzeczniczka Samsung Display powiedziała Reutersowi, że Samsung myśli o zawieszeniu produkcji w jednej ze swoich fabryk LCD w Korei Południowej.

Samsung Display ma problemy z powodu nadpodaży i pogarszającej się rentowności, a my nadal rozważamy zawieszenie linii, ale nic nie zostało postanowione.

Zobacz też: Huawei już szykuje odpowiedź na Redmi 8(a)

Zwiększona konkurencja ze strony chińskich producentów paneli była już znaczącym problemem biznesowym dla Samsunga. Nastąpiło również przejście na panele OLED, podczas gdy popyt na panele LCD dla smartfonów i telewizorów uległ spowolnieniu. Doprowadziło to do spadku cen, co w oczywisty sposób wpłynęło na wyniki finansowe firmy. Samsung od dawna twierdzi, że wyświetlacze OLED nie nadają się do telewizorów. Zdecydował się skupić na technologii kwantowych kropek w tym segmencie rynku. LG Display znajduje się w tej samej sytuacji. Niedawno przekształcił jedną ze swoich linii produkcyjnych LCD w OLED. Analitycy uważają, że jest to opcja, którą Samsung może również wziąć pod uwagę, jeśli sytuacja nie poprawi się w przyszłości.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x