AmazonTablety

Jak wiadomo, Amazon od pewnego czasu planuje swój debiut na rynku tabletów z systemem Android. Konfiguracja sprzętowa Coyote i Hollywood zapowiada, że urządzenia te będą cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Stale przybywa tabletów z systemem Android, które dysponują nie tylko imponującymi parametrami technicznymi, ale są również dostępne w bardzo przyzwoitych cenach. Wiele czynników wskazuje na to, że mocnym graczem na rynku tabletów z systemem Android będzie Amazon.

Lider sprzedaży elektronicznej zamierza zadebiutować na rynku ze swoimi tabletami na przełomie sierpnia i września. Do końca 2011 roku planowana jest sprzedaż nawet 4 milionów urządzeń – osiągnięcie takiego wyniku możliwe będzie wyłącznie w sytuacji, gdy tablety będą naprawdę tanie, w przeciwieństwie do Motoroli Xoom czy LG Swift Tab.

Sporym zaskoczeniem okazało się to, że Amazon zdecydował się na nietypowy dobór komponentów do swoich urządzeń. Zamiast Nvidii na pokład ma trafić układ stworzony przez Texas Instruments. Najprawdopodobniej firma ta zaproponowała znacznie atrakcyjniejsze warunki, które ułatwią osiągnięcie zamierzonego celu.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula