Mate X z RYYB i Kirin 990

Huawei Mate X nie trafi do sprzedaży we wrześniu, ale firma już planuje jego następce

Kacper Kościański Newsy 15-08-2019

Huawei Mate X to pierwszy składany smartfon chińskiego producenta, który pierwotnie miał trafić do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Niestety sprawy się trochę skomplikowały, o czym poinformowała firma na konferencji prasowej w Shenzhen, gdzie dyskutowała o przyszłości Mate X. Niestety wspomniany smartfon trafi do sklepów nieco później, ale jest też dobra wiadomość.

Huawei Mate X – firma nieco namieszała

Huawei Mate X

Huawei Mate X nie trafi do sprzedaży we wrześniu, a dopiero w listopadzie tego roku. Powód późniejszej premiery jest prosty – firma po prostu chce uniknąć wpadki i upewnić się, że urządzenie nie będzie sprawiać problemów osobom, które zdecydują się na jego zakup. Co ciekawe, w Mate X zajdą niewielkie zmiany – wymieniony zostanie zawias, a przycisk zasilania będzie cieńszy.

Zobacz także: Ładujesz smartfon bezprzewodowo? Mamy dla Ciebie złą wiadomość

Choć dla wielu informacja o przesuniętej dacie rozpoczęcia sprzedaży Mate X może być nie po drodze, tak firma zdradziła też dobrą nowinę. Otóż Huawei pokłada wielkie nadzieje w składanych smartfonach i zapowiedział, że już w przyszłym roku na rynku ma się pojawić Mate X z dwójką na końcu. Urządzenie wprowadzi całkiem spore zmiany względem pierwowzoru, bo będzie miało dodatkowy ekran – metalowy tył zostanie zamieniony na szkło, pod którym znajdzie się wyświetlacz. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekanie. Przyszły rok zapowiada się ciekawie!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x