xiaomi redmi note

 

Xiaomi jest specyficzną chińską firmą. Tworzy ona urządzenia tanie, ze swoimi wadami, ale są one w zdecydowanym stopniu zakrywane przez zalety spośród których z pewnością należy wymienić właśnie cenę i stosunek jakości z nią. Tak właśnie tworzone są produkty Chińczyków, a teraz właśnie do sprzedaży weszła ostatnio zaprezentowana propozycja.

 

Ta sama chińska firma również może bardzo często chwalić się wynikami sprzedaży swoich urządzeń. Oczywiście nie są to liczby na skalę Samsunga czy też Apple, ale świadczą one o tym, że użytkownicy nie skupiają się tylko i wyłącznie na mainstreamowych produktach. Redmi Note to ostatnio przedstawiony phablet Xiaomi, który charakteryzuje się 8-rdzeniowym procesorem MediaTek (o częstotliwości 1,7 GHz), 2 GB RAM, 5,5-calowym wyświetlaczem HD (720p, 1280×720), akumulatorem o pojemności 3200 mAh, 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, a także aparat z matrycą 13 MPx. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean i w ciągu 34 minut po premierze sprzedała się w ilości 100 000 sztuk. To bardzo dobry wynik i kolejny hit sprzedaży Xiaomi, ale nie najlepszy. W zeszłym roku model Hongmi w tej samej liczbie zniknął z półek już po 4 minutach.

 

Wspomniałem jednak, że Xiaomi charakteryzuje się bardzo niskimi cenami. W tym przypadku, model Redmi Note, kosztuje 999 Yuanów, a więc niecałe 500 złotych. Wersja w pełni sprawna w Europie oczywiście będzie droższa, ale i tak zapewne będzie to atrakcyjna oferta.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.