ZTE Nubia Z20

ZTE Nubia Z20 – elastyczny ekran w klasycznej obudowie i nagrywanie filmów w 8K

2 minuty czytania
Komentarze

Współzałożyciel marki Nubia Ni Fei potwierdza, że model Z20 przybędzie z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 8K. Dodatkowo doczeka się z elastycznego, zakrzywionego na górze wyświetlacza. Urządzenie zostanie oficjalnie ogłoszone 8 sierpnia wraz z nowym zestawem wirtualnej rzeczywistości od ZTE.

ZTE Nubia Z20 z nagrywaniem filmów w 8K

ZTE Nubia Z20

Na szczycie Global Mobile Internet Conference (GMIC) w 2019 roku Ni Fei prezes i współzałożyciel Nubii oficjalnie ujawnia, że Nubia Z20 będzie smartfonem nagrywającym filmy w rozdzielczości 8K. Ma on także być wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Sam smartfon jednak będzie posiadał klasyczną obudowę. Nie ma więc mowy o składanym smartfonie. Będzie to drugi smartfon Nubia z nagrywaniem filmów w tak wysokiej rozdzielczości. Pierwszym była Nubia Red Magic 3, który jest w stanie nagrywać wideo do 4320 pikseli przy 15 klatkach na sekundę. Następnie potwierdził, że wprowadzi również ulepszony zestaw wirtualnej rzeczywistości, a następnie dodał:

Telefony komórkowe są coraz częściej wykorzystywane przez twórców wideo jako narzędzia produkcyjne, wysoka jakość profesjonalnego wideo jest priorytetem dla Nubii.

Zobacz też: Swipe to Visit, czyli Grafika Google jeszcze bardziej użyteczna na smartfonach

Plotki rynkowe spekulują, że Nubia Z20 dotrze z 20-krotnym zoomem hybrydowym. Ponadto, urządzenie ma pracować pod kontrolą najnowszego układu Snapdragon 855 plus.  Główny aparat ma mieć rozdzielczość 48 Mpix i być wspieranym przez czujniki dodatkowe jak na przykład wyżej wspomniany teleobiektyw. Poza tym nie mamy żadnych dostępnych informacji dotyczących baterii, aparatu, pamięci masowej i ceny. Jednak firma organizuje imprezę inauguracyjną, która odbędzie się 8 sierpnia w Pekinie. Podczas jej trwania Nubia Z20 zostanie ogłoszona. Ponadto, możemy liczyć na znacznie więcej wycieków w najbliższych dniach, jak zwykle ma to miejsce przed premierą nowych urządzeń.

Źródło: GSMarena

Motyw