google chrome ciemmny motyw

Swipe to Visit, czyli Grafika Google jeszcze bardziej użyteczna na smartfonach

Newsy

Google I/O to wydarzenie, które powinno być znane wszystkich fanom nowej technologii – zarówno tej fizycznej, jak i z zakresu programowania. W tym roku Amerykanie przedstawili nam, jak zawsze, od groma innowacji, a jedna z tych prostszych właśnie została wprowadzona do użytku. Tym sposobem Google Grafika stała się bardziej użyteczna podczas przeglądania na smartfonach, a to za sprawą funkcji Swipe to Visit. Niewątpliwie w Polsce pojawi się jeszcze odpowiednik pokroju Przesuń, aby odwiedzić, ale zostańmy na razie przy angielskim odpowiedniku.

Swipe to Visit — teoretycznie prosta zmiana, a ułatwia życie z Grafiką Google

Powyższa animacja doskonale pokazuje to, czym jest Swipe to visit. Wybierając grafikę, która nas interesuje, możemy bezpośrednio otworzyć stronę, ale bez przeładowywania wszystkiego, a po prostu poprzez wysunięcie jej z dołu. Firma wykorzystała do tego system witryn błyskawicznych (AMP). Tym sposobem nie musimy otwierać, później cofać stron i od nowa przeszukiwać grafik, które równie dobrze mogą zostać pomieszane. Wspominałem, że to prostota, prawda?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: EMUI 9.1 pojawia się na kolejnych 10 smartfonów Huawei i Honor.

Niemniej to rozwiązanie dopiero pokazuje rozwój stron AMP, które są z nami od dawna i głównie możecie znać je z implementacji Facebooka, ale Internet ma się stać błyskawiczny. Innymi słowy, wszelkie czasy ładowania mają zostać zminimalizowane do zera, aby ergonomia była jeszcze wyższa.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x