MediaTek Helio G90 data premiery

Procesor do gier od MediaTeka jeszcze w tym miesiącu

Newsy

O tym, że MediaTek planuje wydanie układu dedykowanego grom, wiedzieliśmy już wcześniej. Teraz jednak znamy jego datę premiery, a ta nastąpi szybciej, niż się spodziewaliśmy. Okazuje się, że będzie to układ z wyższej półki i podejmie walkę ze Snapdragonem 855 Plus. Jest to interesująca perspektywa, ponieważ sugeruje on układ o bardzo duże wydajności.

MediaTek Helio G90 data premiery

MediaTek Helio G90 data premiery

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Trudno jednak tutaj mówić o odpowiedzi na procesor Qualcomma. MediaTek ma zamiar 30 lipca wydać nową linię SoCs Helio serii G. Producent planuje wprowadzenie SoC G90 na imprezę w Szanghaju, a następnie kontynuację tej linii z kolejnymi modelami w przyszłości. Premiera układu w tak krótkim czasie od ogłoszenia Snapdragona 855 Plus oznacza, że MediaTek już od dawna planował wprowadzenie procesora do gier. Nie jesteśmy do końca pewni, jak będzie wyglądał Helio G90, jeśli chodzi o specyfikacje. Mamy wyciekły plakat dla SoC, ale nie ujawnia on wiele innych niż fakt, że jest skierowany do gier mobilnych.

Zobacz też: Apple też nie było fair — udostępnianie nagrań z Siri innym firmom

Układy MediaTek nigdy nie były zbyt dobrze kojarzone, jeśli chodzi o wydajność w grach, a ich procesory graficzne są często słabsze od konkurencji. Dlatego, mimo że nie mogę się doczekać premiery MediaTek Helio G90, to jestem do niej dość sceptycznie nastawiony. Tajwański producent procesorów już od lat obiecuje wielkie zmiany i nową jakość. Jednak zwykle niewiele z tych obietnic wychodzi. Dlatego też obawiam się, że wszystko w tym przypadku skończy się tak samo. Możliwe jednak, że się mylę i zobaczymy procesor, który będzie mógł śmiało konkurować z topowymi układami Qualcomma. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie. Konkurencja na rynku zawsze jest wskazana.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x