Groźna luka MediaTek

Helio G90 – MediaTek także chce zaoferować układ dla graczy

Newsy

Po premierze nowego, flagowego układu od Qualcomma, czyli Snapdragona 855 Plus pojawiły się doniesienia o planie MediaTeka dotyczącym nowego procesora mobilnego. Nowy układ o nazwie Helio G90 będzie pierwszym z nowej linii mobilnych chipsetów przeznaczonych do gier. Nie wiadomo jednak, czy podejmie on walkę z wyżej wymienionym ukłądem, czy będzie próbował jednak uderzyć w tę samą półkę co pierwszy gamingowy układ amerykanów, czyli Sanpdragon 730G.

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

MediaTek Helio G90

Helio G90

Plakat przedstawiający Helio G90 co prawda wyciekł. Jednak nie ujawnia on żadnych innych informacji niż fakt, że jest on dedykowany do gier mobilnych. Istnieją pogłoski, że szczegóły zostaną oficjalnie ogłoszone do końca lipca, miejmy nadzieję, więcej szczegółów pochodzących z przecieków poznamy wcześniej. Nie sądzę, żeby był on odpowiedzią na Snapdragona 855 Plus, ponieważ informacje o nim nie wyciekły aż do dnia premiery. Nie wiadomo także który producent zdecyduje się na zastosowanie tego układu w smartfonie do gier.

Zobacz też: Rynek gier mobilnych – które są najchętniej pobierane, a w których wydajemy najwięcej?

Wszystko to dlatego, że MediaTek nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem wśród użytkowników smartfonów z wyższej półki cenowej. Należy tu podkreślić, że właśnie takimi urządzeniami są smartfony do gier. Ma on opinię nie wspieranego, ze słabymi modułami dodatkowymi jak np. GPS czy Wi-Fi. Nie słynie przy tym także z wydajnych układów graficznych. Podjęcie walki z Qualcommem na tym polu może być niezwykle trudne. MediaTek jednak planuje znowu uderzyć w najwyższą półkę układów. Co prawda producent się takimi zamiarami nie pochwalił. Jednak może o tym świadczyć, chociażby zapowiedziany wcześniej układ z wbudowanym modemem 5G.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x