ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy tab s6 grafiki prasowe wyglad

Samsung Galaxy Tab S6 ze znanym nam systemem biometrycznym?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Patrząc na ostatnie przecieki związana z Galaxy Note10, Galaxy Watch Active 2 i właśnie tytułowym Galaxy Tab S6, to można odnieść wrażenie, że Samsung nie liczy się z dotrzymywaniem tajemnic do samego końca lub po prostu kryje tyle niespodzianek, że podstawowe informacje i tak mogą trafić do Sieci. Tym samym teraz możemy skupić się na tablecie, który pojawił się z kolejnymi grafikami prasowymi, co z kolei sprawia, że wiemy nieco więcej na temat zastosowanych zabezpieczeń biometrycznych.

Samsung Galaxy Tab S6 może wrócić z biometrią w postaci skanera tęczówek

samsung galaxy tab s6 grafiki prasowe wyglad

Z racji, że już od dawna wiemy, jak wyglądają krawędzie Galxy Tab S6, to wiemy, iż Samsung nie ma zamiaru iść w stronę czytnika linii papilarnych na krawędzi, jak to ma miejsce w przypadku tegorocznego Galaxy Tab S5e. Nadal istnieją podejrzenia, że ten skaner trafi pod taflę wyświetlacza, choć nie pojawiły się żadne przesłanki z tym związane. Zazwyczaj było to zaznaczane na grafikach prasowych, a tymczasem cisza. Dlatego przyjrzyjmy się ramce urządzenia, na której rzucają się w oczy dodatkowe czujniki. Niewątpliwie jeden z nich będzie aparatem, ale drugi? Tym samym już knują się wizje powrotu skanera tęczówek, który został wyparty w tym roku przez serię Galaxy S10. Galaxy Note10 też nie ma zamiaru wykorzystywać tego systemu biometrycznego, więc być może to czas na wykorzystanie go w tablecie. Równie dobrze może to być kamera ToF i tym sposobem Samsung zdecyduje się na wdrożenie odpowiednika Face ID, czyli skanowania twarzy w trójwymiarze.

Zobacz też: Poznajcie Honor MagicBook Pro.

Jak sami widzicie, sprawa jeszcze jest otwarta, a wszystko oficjalnie wyjaśni się 7 sierpnia, kiedy to wspomniana na początku trójka urządzeń zostanie oficjalnie przedstawiona.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy