tpad7211
W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z naprawdę bardzo dużą liczbą premier nowych tabletów z systemem Android. Jedną z ostatnich nowości jest produkt firmy Trak Electronics.

Najszybciej przybywa przede wszystkim tanich tabletów, które pod względem możliwości dzieli spory dystans względem np. Motoroli Xoom czy Asusa Eee Pad Transformera. Zainteresowanie tymi urządzeniami jest jednak bardzo duże, a to przede wszystkim za sprawą stosunkowo niskiej ceny.

Jedną z ostatnich nowości w tym segmencie jest tPad 7122. Tablet ten posiada procesor Rockchip 2818 z układem DSP 500 MHz. Pamięć RAM wbudowana do tego tabletu to zaledwie 256 MB, co wskazuje na raczej ograniczone możliwości w przypadku bardziej wymagających aplikacji dostępnych w Markecie.

Ekran ma 7 cali i rozdzielczość 800 x 480 pikseli – oczywiście wspiera on technologię Multi-Touch. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że tablet obsługuje zarówno możliwość połączenia WiFi, jak i tych za pośrednictwem sieci komórkowych (za sprawą modemu 3G WCDMA/EVDO). Nie mogło również zabraknąć tutaj kamery, która jest pewnego rodzaju standardem.

Urządzenie jest kontrolowane przez system Android 2.1 – najprawdopodobniej ma to związek z przeciętnymi parametrami technicznymi – nowsze wersje systemu Android mogłyby nie funkcjonować poprawnie, przekładając się na pogorszenie komfortu użytkowania tabletu.

Urządzenie to jest już dostępne na polskim rynku, a jego cena to 1199 złotych. Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

źródło: trakals.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula