Asus Eee Pad Transformer współpracuje z kontrolerem PS3

Paweł Cebula Newsy 05-06-2011

transformer-ps3-controler

Na tę chwilę jednym z najlepiej prezentujących się tabletów z systemem Android jest Asus Eee Pad Transformer. W trakcie ostatnich targów Computex można było zobaczyć jak duży potencjał drzemie w tym tablecie.

Asus Eee Pad Transformer od dłuższego czasu jest hitem sprzedaży – popyt jest tak duży, że Asus nie nadążał z produkcją odpowiedniej ilości tabletów, co wymusiło podjęcie odpowiednich kroków, które miały w efekcie przyczynić się do poprawy wydajności linii produkcyjnych. Problem podobno został już rozwiązany.

Taiwański producent zapowiedział jakiś czas temu, że Transformer otrzyma wkrótce aktualizację do systemu Honeycomb 3.1. Zgodnie z zapowiedziami użytkownicy już teraz mogą zaktualizować swój system do najnowszej wersji. Jedną z nowości w Honeycomb 3.1 jest obsługa zewnętrznych urządzeń, podpiętych pod port USB.

{youtube}Faq8Cq22Xn8{/youtube}

Stacja dokująca Transformera ma wbudowane dwa porty USB 2.0, dzięki czemu możliwe jest np. podpięcie kontrolerów z konsoli PlayStation 3. Po podłączeniu padów okazało się, że faktycznie tablet Asusa z systemem Honeycomb 3.1 doskonale współpracuje z kontrolerem dedykowanym dla popularnej konsoli gier. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że obsługiwane są również pozostałe pady innych producentów.

źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x