Sony-Ericsson-Xperia-X10-1

Bywają urządzenia, które nawet pomimo wieku, specyfikacji technicznej, rozmiaru itp. są po prostu legendarne. Pomimo, że większość przeniosła się na nowsze smartfony, to wciąż istnieje spora grupa deweloperów, która systematycznie rozwija ich możliwości. Tym razem nie będzie to wpis o HTC HD2, lecz o równie interesującym, pierwszym prawdziwym flagowcu Sony Ericssona – Xperii X10.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Pomimo sporych przeszkód, jak np. zablokowany bootloader, X10 zyskała uznanie wśród deweloperów. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie dzięki temu urządzeniu jeden z nich zaczął pracę nad przepisaniem systemowych bibliotek, czego rezultatem było powstanie FreeXperia, z których do tej pory korzysta większość custom-ROMów (m.in. CyanogenMod) na wielu urządzeniach Sony/Sony Ericsson.

 

Rzec by można – X10 po prostu nie chce umrzeć. Kolejnym na to dowodem jest pojawienie się wersji Androida 4.4 KitKat dedykowanego właśnie temu urządzeniu. Pomimo, że system został oparty na starej wersji kernela – 2.6.29 i wydanie jest we wczesnej fazie alpha, sam fakt trzeba uznać za spory sukces.

Jeśli więc Twója stara Xperia X10 zalega gdzieś w szufladzie zbierając tylko kurz, być może właśnie przyszedł odpowiedni moment na odświeżenie jej i przypomnienie jakim świetnym jest urządzeniem. Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego tematu projektu.

 

 

Źródło: XDA-developers.com
Kamil Piotrowski