Ark OS już w przyszłym miesiącu

Ark OS może mieć swoją premierę już w przyszłym miesiącu

Newsy

Ostatnio pisałem, że w związku z nadchodzącą konferencją dla programistów zorganizowaną przez Huawei możemy poznać więcej szczegółów na temat Ark OS. Przypuszczałem, że raczej nie zobaczymy podczas niej gotowego systemu, a jedynie poznamy na jego temat jakieś szczegóły lub nawet zobaczymy jakąś wczesną wersję. Okazuje się jednak, że byłem zbyt ostrożny. Według najnowszych przecieków autorski system Huaweia może mieć swoją premierę właśnie w trakcie jej trwania.

Ark OS już w przyszłym miesiącu

Ark OS już w przyszłym miesiącu

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Huawei zaplanował swoją największą w historii globalną konferencję deweloperów w Chinach na 9 sierpnia. Wygląda na to, że firma wykorzysta platformę do ogłoszenia nowego systemu operacyjnego Ark OS. Wiadomość pochodzi z chińskiego ifeng.com, który wydaje się być pewne, że nowy system operacyjny zostanie wtedy zaprezentowany. Ta wiadomość nie jest kompletną niespodzianką. Szef działu obsługi klienta, Richard Yu wspomniał już w maju, że nowy system operacyjny może być gotowy jesienią tego roku w Chinach. Huawei Global Developer Conference jest ważnym wydarzeniem dla chińskiego giganta w dziedzinie smartfonów. Zwłaszcza w tym roku, w którym spodziewanych jest ponad 1500 partnerów i 5000 globalnych programistów. Choć wydarzenie to odbywa się co roku, tym razem jest wyjątkowe ze względu na swoją wielkość, jak również zwiększoną uwagę światowych mediów na temat firmy.

Zobacz też: Chcesz się wyróżnić? Oto smartfony na każdą kieszeń, które mogą Cię zainteresować

Każdy system operacyjny potrzebuje solidnego ekosystemu aplikacji, aby odnieść sukces. Dlatego też Światowa Konferencja Deweloperów jest świetnym pretekstem, żeby ich przekonać do nowej platformy. Biorąc pod uwagę te okoliczności, jest bardzo prawdopodobne, że Huawei będzie mówił o swoim nowym systemie operacyjnym podczas tegorocznej konferencji. Według Richarda Yu system operacyjny jest otwarty na telefony komórkowe, komputery, tablety, telewizory, samochody i LoT. Będzie on kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami dla systemu Android i aplikacjami internetowymi. Ponadto dodał, że jeśli aplikacja na Androida zostanie skompilowana na nowo, wydajność pracy zwiększy się o ponad 60%. Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na konferencję, w trakcie której poznamy najnowszy system chińskiego giganta. Ta odbędzie się 9 sierpnia w Chinach.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x