Huawei Mate 30 Lite będzie zachęcał do zakupu liczbą aparatów

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-10

Huawei Mate 30 Lite będzie wyjątkowym smartfonem ze średniej półki. Świadczyć może o tym zastosowanie najmocniejszego nieflagowego układu mobilnego dostępnego na rynku, jakim jest Kirin 810. Nie jest to jednak główny wyróżnik nadchodzącego smartfona.

Huawei Mate 30 Lite poczwórny aparat

Huawei Mate 30 Lite poczwórny aparat

Mate 30 Lite, który występuje pod nazwami kodowymi SPN-AL00 i SPN-TL00 będzie olbrzymią zmianą względem swojego poprzednika. Dostaniemy nieco mniejszy, 6,26-calowy wyświetlacz, ale rozdzielczość pozostaje taka sama i wynosi ona 2340 × 1080 pikseli, co zapewnia większe PPI. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym przeciekom nie doczekamy się podwójnego aparatu selfie. Ten ma oferować rozdzielczość 32 Mpix. Znacznie ciekawiej natomiast prezentuje się tył urządzenia. Ten ma zawierać poczwórny aparat na planie kwadratu. W jego skład wchodzą sensor główny o rozdzielczości 48 Mpix, szerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix, czujnik głębi 2 Mpix oraz stosowany jedynie przez Huaweia aparat dedykowany zdjęciom makro o rozdzielczości 2 Mpix. Dodatkowo poniżej znajduje się skaner odcisków palców. Ten nie został zintegrowany z wyświetlaczem, ponieważ jest w technologii LCD. Należy pamiętać, że panele ciekłokrystaliczne z czytnikiem odcisków palców wciąż nie są dostępne komercyjnie.

Zobacz też: Redmi Note 7 jest ogromnym hitem. Firma po raz kolejny chwali się wynikami sprzedaży

Jak już wcześniej pisałem ma on pracować pod kontrolą układu Kirin 810, który będzie wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej, zależnie od wersji. Dodatkowo smartfon ma występować w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej, 128 oraz 256 GB. Warto przypomnieć, że Mate 20 Lite w najwyższej wersji oferował zaledwie 64 GB. Jest to więc olbrzymia zmiana na plus. Smartfon jest również wyposażony w większą baterię o pojemności 3900 mAh. Tak przynajmniej wynika z informacji uzyskanych z TENAA. Dodatkowo ma obsługiwać szybkie ładowanie. Jego wymiary podane są jako 156,1 × 73,9 × 8,3 mm, a waga 178 gramów.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x