Huawei największym producentem procesorów w Chinach

Kirin 810 kluczem do przyszłości Huaweia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei zaplanował wprowadzenie na rynek chiński jutro czyli 21 czerwca całej nowej linii smartfonów Nova 5. Należą do niej Nova 5, Nova 5 Pro, Nova 5i a część przecieków mówi jeszcze o Nova 5i Pro. Wraz z nimi swoją premierę będzie miał także nowy układ marki Kirin. Będzie to pierwszy procesor przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki cenowej wykonany w procesie 7 nm. Ponadto Huawei stanie się pierwszą firmą produkującą smartfony z dwoma chipami w tej litografii.

Huawei Kirin 810 kluczem do sukcesu

Kirin 810

Przed jutrzejszą premierą, chiński gigant techniczny podzielił się plakatem z nadchodzącym układem Kirin 810. Firma przestawia go jako klucz do przyszłości. Warto jednak wziąć pod uwagę, że może on być kluczem do przyszłości, ale Huaweia. I wbrew pozorom nie jest to twierdzenie na wyrost. W przypadku wejścia w życie zakazu handlu układ ten może na długie lata zagościć w smartfonach chińskiego producenta. Najprawdopodobniej będzie on także obsługiwał technologię sztucznej inteligencji, która jest dla Huaweia niezwykle istotna. Jest to w końcu pierwszy producent, który zaoferował rozwiązanie tego typu.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 w Europie jest wykastrowany – ograniczenia nowości

Jak wynika z przecieków, Kirin 810 będzie następcą popularnego Kirina 710, który był standardowym układem w smartfonach Huaweia klasy średniej. Powstanie on w oparciu o proces technologiczny firmy TSMC oferujący litografię na poziomie 7 nm. SoC będzie dysponował ośmioma rdzeniami i ulepszonym względem poprzednika procesorem graficznym. Ma on podjąć walkę z najwydajniejszym układem Qualcomma z klasy średniej, którym jest Snapdragon 730. Oznacza to, że będzie oferował wydajność na poziomie zbliżonym do zeszłorocznych flagowców.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy