Huawei największym producentem procesorów w Chinach

Kirin 810 kluczem do przyszłości Huaweia

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei zaplanował wprowadzenie na rynek chiński jutro czyli 21 czerwca całej nowej linii smartfonów Nova 5. Należą do niej Nova 5, Nova 5 Pro, Nova 5i a część przecieków mówi jeszcze o Nova 5i Pro. Wraz z nimi swoją premierę będzie miał także nowy układ marki Kirin. Będzie to pierwszy procesor przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki cenowej wykonany w procesie 7 nm. Ponadto Huawei stanie się pierwszą firmą produkującą smartfony z dwoma chipami w tej litografii.

Huawei Kirin 810 kluczem do sukcesu

Kirin 810

Przed jutrzejszą premierą, chiński gigant techniczny podzielił się plakatem z nadchodzącym układem Kirin 810. Firma przestawia go jako klucz do przyszłości. Warto jednak wziąć pod uwagę, że może on być kluczem do przyszłości, ale Huaweia. I wbrew pozorom nie jest to twierdzenie na wyrost. W przypadku wejścia w życie zakazu handlu układ ten może na długie lata zagościć w smartfonach chińskiego producenta. Najprawdopodobniej będzie on także obsługiwał technologię sztucznej inteligencji, która jest dla Huaweia niezwykle istotna. Jest to w końcu pierwszy producent, który zaoferował rozwiązanie tego typu.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 w Europie jest wykastrowany – ograniczenia nowości

Jak wynika z przecieków, Kirin 810 będzie następcą popularnego Kirina 710, który był standardowym układem w smartfonach Huaweia klasy średniej. Powstanie on w oparciu o proces technologiczny firmy TSMC oferujący litografię na poziomie 7 nm. SoC będzie dysponował ośmioma rdzeniami i ulepszonym względem poprzednika procesorem graficznym. Ma on podjąć walkę z najwydajniejszym układem Qualcomma z klasy średniej, którym jest Snapdragon 730. Oznacza to, że będzie oferował wydajność na poziomie zbliżonym do zeszłorocznych flagowców.

Źródło: Gizmochina

Motyw