ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe tablety Samsunga z serii Galaxy Tab trafiają do Federalnej Komisji Łączności

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy Tab 4 10,1 FCC

Liga smartfonów z Androidem została zdecydowanie zdominowana przez potop urządzeń Samsunga. Jednak Koreańczycy już średnio sobie radzą jeżeli spojrzymy na tablety. W tym roku ma to się zmienić przez wprowadzenie wielu nowych propozycji mogących mierzyć się jak równy z równym z konkurencją.

W ciągu minionych trzech miesięcy Samsung już pokazał nowe tablety z serii Galaxy Tab z dodanym dopiskiem Pro. Jednak ta sama rodzina urządzeń, bez dodatkowego oznaczenia nigdy nie była określana jako godna uwagi głównie ze względu na kompletny brak rozwoju z roku na rok. W jednym z poprzednich newsów już Was informowałem o zbliżającej się czwartej generacji Galaxy Tabów i na wstępie przewidywano, żeby rewelacji się nie spodziewać. Dzisiaj się to potwierdziło za sprawą Federalnej Komisji Łączności i specyfikacji ujawnionej dzięki GFX Benchmark:

Galaxy Tab 4 10.1 Samsung GFX Benchmark

W tym samym miejscu możecie znaleźć jeszcze dane dotyczące 8-calowej wersji, ale powyższa, 10-calowa, zaskakuje jedynie większym wyświetlaczem, który urósł o 0,5-cala do 10,6-cali. Niestety, pozostała specyfikacja to żadna ewolucja, a po prostu dostosowanie się do obecnych, niezbyt wysokich standardów.

Niemniej jednak, Samsung powinien już niedługo pokazać oficjalnie tablety z serii Galaxy Tab 4. Taki ruch zdecydowanie potwierdza sytuację firmy, która może sobie pozwolić na sprzedaż dzięki wyrobionej marce.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy